امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46906
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ولادیمیر پوتین در مقاله خود که در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شد، گفت این شورشیان سوری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ولادیمیر پوتین در مقاله خود که در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شد، گفت این شورشیان سوری بوده‌اند که از سلاح شیمیایی برای تحریک جهت دخالت آمریکا استفاده کرده‌اند نه ارتش نظام بشار اسد رئیس جمهوری سوریه.

وی گفت: همه دلایل حاکی است که گاز مسموم از سوی ارتش بکار نرفته نشده است بلکه از سوی نیروهای مخالف برای تحریک جهت دخالت قدرت‌های بزرگ بکار رفته است که از آنها حمایت می‌کنند.

پوتین استفاده از زور در سوریه را خارج از سازمان ملل اقدامی تجاوزگرانه توصیف کرد که می‌تواند باعث وقوع موج جدیدی از تروریسم شود و ثبات خاورمیانه را برهم بزند.

وی در این مقاله افزود: استفاده از زور خارج از مشروعیت دفاعی یا قطعنامه شورای امنیت بر اساس منشور سازمان ملل امری غیرقابل قبول است و اقدامی تجاوزگرانه به شمار می‌رود.

رئیس جمهوری روسیه همچنین از آمریکا خواست فرصت تمایل سوریه در برچیدن زرادخانه شیمیایی خود براساس پیشنهاد مسکو را مغتنم بشمرد.

وی گفت: لازم است که آمریکا و روسیه و همه کشورهای عضو جامعه بین‌المللی از فرصت تمایل دولت سوریه در قرار دادن زرادخانه شیمیایی خود زیر نظر جامعه بین‌المللی به منظور انهدام آن در مرحله بعدی استفاده کنند.

پوتین تصریح کرد: من از اهتمام رئیس جمهور آمریکا به تداوم گفت‌وگو با روسیه درباره سوریه استقبال می‌کنم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها