امروز : چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 25
۰۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46920
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «اشرف‌نیوز»، یک مقام مسئول در استان «دیالی» اعلام کرد که آخرین گروه از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «اشرف‌نیوز»، یک مقام مسئول در استان «دیالی» اعلام کرد که آخرین گروه از عناصر گروهک تروریستی منافقین اردوگاه اشرف را ترک کرده‌ و عازم اردوگاه «لیبرتی» در نزدیکی بغداد شده‌اند و شهر «خالص» با خروج 40 عضو باقی‌مانده گروهک منافقین در اشرف، کاملا تخلیه شده است.

«عدی الخدران» فرماندار خالص نیز تاکید کرد: با خروج بیش از 40 نفر باقی‌مانده از اعضای سازمان مجاهدین خلق (گروهک منافقین) در اشرف، این اردوگاه کاملا تخلیه شده است و این افراد نیز عازم اردوگاه لیبرتی شده‌اند.

وی افزود: پس از 3 دهه، سرانجام اردوگاه اشرف کاملا از وجود عناصر سازمان مجاهدین خلق پاک شده است. این درحالی است که ساکنان خالص به شدت از حضور این افراد در رنج بودند زیرا این افراد از گروه‌های تروریستی و خشونت‌های آنها حمایت می‌کردند و در زمان رژیم سابق عراق نیز آلت دست صدام برای کشتار عراقی‌ها بودند.

فرماندار خالص تصریح کرد: خروج کامل عناصر این سازمان از اشرف یک مناسبت فرخنده برای تمام ساکنان خالص به طور خاص و ساکنان استان «دیالی» به طور کلی به شمار می‌رود.

دولت مرکزی عراق با هماهنگی تیم نظارتی سازمان ملل، به منظور زمینه‌سازی برای خروج نهایی منافقین از خاک عراق، بیش از 3 هزار نفر از عناصر این گروهک را از اردوگاه اشرف در استان دیالی به اردوگاه لیبرتی در بغداد منتقل کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار