امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46926
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، کمیته امداد امام خمینی(ره) در ادامه رسیدگی به مشکلات مردم تاجیکستان برنامه تأمین آب آشامیدنی سالم برای ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، کمیته امداد امام خمینی(ره) در ادامه رسیدگی به مشکلات مردم تاجیکستان برنامه تأمین آب آشامیدنی سالم برای آنان را به مرحله اجرا گذاشت.

اگرچه تاجیکستان 60 درصد ذخایر آب منطقه آسیای مرکزی را در اختیار دارد، اما به دلیل عدم امکانات مالی و فنی، این ذخایر آن طور که باید مورد استفاده قرار نگرفته‌اند.

از جمله پیامدهای این امر عدم دسترسی تعداد قابل ملاحظه از مردم مناطق این کشور به آب آشامیدنی سالم می‌باشد.
بنا به درخواست مردم و مسئولین تاجیک برای کمک، مسئولین کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان سغد با جلب کارشناسان تصمیم گرفتند که طرح‌های آبرسانی را از جمله اولویت‌های برنامه‌های خود در کوتاه مدت و میان مدت قرار دهند.

حاصل این تلاش‌ها این است که امروزه ده‌ها هزار نفر از اهالی بسیاری از مناطق که حتی در زمان شوروی از دسترسی به آب سالم آشامیدنی محروم بودند از این نعمت خدادادی بهرمند گردند.

در اقدامات تازه کمیته امداد امام خمینی(ره) پنج هزار ساکن روستای «لکان» در شهرستان «اسفره» استان سغد با آب آشامیدنی تأمین شدند.

برای بازسازی و نوسازی لوله‌ها در این منطقه شش هزار و 200 دلار هزینه شد.
در روستای «جگده» شهرستان «اشت» که بالغ بر پنج هزار ساکنان دارد، همه ساله جیره بندی آب اعمال شده در شبانه روز فقط 3 ساعت آب به مردم این منطقه می‌رسید.

با کمک کمیته امداد هفت کیلومتر لوله کشی انجام شده، آب چشمه‌های کوهستانی به روستا انتقال داده شد. برای این طرح شش هزارو 700 دلار هزینه شد که بخشی از آن را مردم و بخش دیگر از حساب کمیته امداد امام خمینی(ره) پرداخت شد.

قابل ذکر است که در سفر ماه اکتبر سال 2012 حسین انواری، سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) به تاجیکستان و بازدید ایشان از استان سغد، برنامه آب رسانی به مردم نیازمند مطرح شد. 

انتهای پیام/.
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها