امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46927
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزیر خارجه فرانسه می‌گوید که گزارش بازرسان سازمان ملل متحد از واقعه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزیر خارجه فرانسه می‌گوید که گزارش بازرسان سازمان ملل متحد از واقعه حمله شیمیایی ادعایی در سوریه، احتمالا روز دوشنبه منتشر خواهد شد.

حمله مزبور در حالی انجام شد که بازرسان سازمان ملل متحد در سوریه حضور داشتند. دولت سوریه هرگونه حمله با گازهای سمی به شهروندان خود را رد کرده اما مقامات غربی و بالاخص آمریکایی اصرار دارند که مسوولیت حمله مزبور متوجه دولت سوریه است.

مسکو اخیرا اسنادی را در اختیار سازمان ملل قرار داد که نشان می‌داد تروریست‌های سوری مسوول استفاده از سلاح‌های شیمیایی هستند و برخی شواهد آنان مبنی بر دست داشتن دولت در این حمله جعلی است. وزیر امور خارجه ایران هم گفته که حدود یک‌سال قبل، ایران به واشنگتن هشدار داده بود که تروریست‌های سوری به گازهای سمی دست یافته‌اند.
بازرسان سازمان ملل در تحقیقات اولیه خود اعلام کرده‌اند که دلیل قاطعی برای اثبات دست داشتن دولت سوریه در حمله شیمیایی ندارند. دولت سوریه نیز دست داشتن در این حملات را قویا رد کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها