امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46936
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس تایمز در گزارشی مدعی شد که دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس تایمز در گزارشی مدعی شد که دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا و دولت جدید ایران در خصوص سوریه با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و در پشت پرده در حال حرکت به سوی گفتگوهای مستقیم هستند. هر دو دولت امیدوارند که این گفتگوهای مستقیم به کاهش تقابل دو کشور بر سر برنامه هسته‌ای ایران بینجامد.

بنابراین گزارش، باراک اوباما طی هفته‌های اخیر نامه‌هایی را با حسن روحانی، رئیس‌جمهور جدید ایران رد و بدل کرده است. روحانی قرار است روز 24 سپتامبر در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کند و مقامات آمریکایی می‌گویند که ممکن است با مقامات ایرانی در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار کنند.

لس‌آنجلس تایمز همچنین مدعی است که هر دو دولت ایران و آمریکا بیانیه‌های آشتی‌جویانه‌ای را طی روزهای اخیر صادر کرده که نشان‌گر تمایل دو طرف به کاهش تنش‌هاست.

لس‌آنجلس تایمز همچنین به هدایت مذاکرات هسته‌ای توسط محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جدید ایران اشاره کرده و از وی به عنوان تحصیل‌کرده آمریکا و نماینده محبوب ایران در سازمان ملل بین سال‌های 2002 تا 2007 نام برده است.

ظریف اخیرا اعلام کرده بود که قرار نیست بین مقامات ایرانی و آمریکایی در حاشیه اجلاس نیویورک دیداری صورت پذیرد، با این حال وی رد و بدل شدن پیام بین ایران و آمریکا بر سر مساله سوریه را تایید کرده است. پایگاه صهیونیستی دبکا نیز روز گذشته گزارشی را منتشر کرد که بر مبنای آن تمام توافق‌های پوتین، رئیس‌جمهور روسیه و اوباما در خصوص سوریه، به تایید ایران رسیده است.

مقامات آمریکایی طی سال‌های اخیر بارها تمایل خود را به گفتگو با ایران ابراز داشته‌اند اما ایران تاکید کرده است که مذاکره با ایالات متحده تنها در صورتی مفید خواهد بود که این کشور دست از خصومت مستمر خود با ملت و دولت ایران برکشد. بدیهی است که به‌رسمیت شناختن حقوق مسلم هسته‌ای ایران از جمله حق غنی‌سازی اورانیوم در چارچوب ان‌پی‌تی، تنها می‌تواند یکی از علائم کاهش خصومت واشنگتن با ایرانیان باشد.

انتهای پیام/ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها