امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46948
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 37
به گزارش فارس و به نقل از «دفتر ریاست جمهوری افغانستان»، حامد کرزی صبح امروز در رأس یک هیئت عالی‌رتبه دولتی جهت شرکت در سیزدهمین اجلاس سران سازمان ...

به گزارش فارس و به نقل از «دفتر ریاست جمهوری افغانستان»، حامد کرزی صبح امروز در رأس یک هیئت عالی‌رتبه دولتی جهت شرکت در سیزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری‌های شانگهای برای انجام سفری 2 روزه عازم بیشکک پایتخت قرقیزستان شد.

رئیس جمهور افغانستان در این سفر علاوه بر شرکت و ایراد سخنرانی در سیزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری‌های شانگهای، با رؤسای جمهور قرقیزستان، چین، روسیه، ایران و برخی دیگری از سران کشورها، دیدار خواهد کرد و با آنها در مورد همکاری‌های منطقه‌ای، مبارزه با تهدیدات مشترک امنیتی و سایر موضوعات مورد علاقه، بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

همراهان رئیس جمهور افغانستان در این سفر «زلمی رسول» وزیر امور خارجه، «رنگین دادفر سپنتا» مشاور امنیت ملی، «ارشاد  احمدی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه و «ایمل فیضی» سخنگوی کرزی هستند.

برای حضور در این نشست سران کشورهای روسیه، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان و چین به عنوان اعضای اصلی شرکت خواهند کرد.

افغانستان، هند، ایران، پاکستان و مغولستان اعضای ناظر این سازمان هستند.

سازمان همکاری شانگهای سازمانی میان دولتی است که جهت فراهم آوری همکاری‌های چندجانبه امنیتی، اقتصادی و فرهنگی در سال 2011 تشکیل شده‌ است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها