امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۹:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46950
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یکی از وزرای ارشد و نزدیک به نخست‌وزیر اسرائیل، به طور ضمنی و محتاطانه از طرح نظارت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یکی از وزرای ارشد و نزدیک به نخست‌وزیر اسرائیل، به طور ضمنی و محتاطانه از طرح نظارت بین‌المللی برای تسلیحات شیمیایی سوریه استقبال کرد.

اوایل هفته مسکو طرحی را به دمشق پیشنهاد داد که بر اساس آن تسلیحات شیمیایی سوریه تحت نظارت بین‌المللی قرار می‌گیرد. بحث تسلیحات شیمیایی سوریه اصلی‌ترین بهانه آمریکایی‌ها برای مطرح کردن اقدام نظامی علیه سوریه بود. با پذیرش این طرح از سوی دمشق، دولت آمریکا مجبور شد فعلا بحث اقدام نظامی را متوقف کند.

«یوال استینیتز» وزیر امور راهبردی رژیم‌صهیونیستی در گفت‌وگو با رادیو اسرائیل گفته است که مسکو «باید تضمین کند که سوریه از وجود هرگونه تسلیحات شیمیایی پاک می‌شود».

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل هم روز گذشته بدون اشاره به طرح روسیه، گفته بود سوریه باید تمام تسلیحات شیمیایی خود را تحویل دهد. «شیمون پرز» رئیس رژیم‌صهیونیستی هم از این طرح استقبال کرده و گفته است که اگر این اقدام به درستی و به صورت عملی انجام شود، اقدام نظامی آمریکا علیه سوریه صورت نمی‌گیرد.

نشریه «فارین پالیسی» دو روز قبل با استناد به اسناد تازه‌به‌دست آمده از آرشیو‌های سازمان سیا، از ذخایر بزرگ تسلیحات شیمیایی اسرائیل در نزدیکی شهر «دیمونا» پرده برداشت. رژیم‌صهیونیستی همچنین تنها دارنده کلاهک هسته‌ای در خاورمیانه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها