امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46965
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه روسی «کامرسانت»، روسیه طرحی را به آمریکا ارائه کرده است که بر اساس آن سوریه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه روسی «کامرسانت»، روسیه طرحی را به آمریکا ارائه کرده است که بر اساس آن سوریه در چهار مرحله خلع سلاح شیمیایی می‌شود.

بنابراین گزارش، دمشق در اولین مرحله به عضویت سازمان منع تسلیحات شیمیایی درخواهد آمد. این طرح با هدف جلوگیری از اقدام نظامی ایالات متحده علیه سوریه ارائه شده است. 

در حالی که مقامات روسی عصر چهارشنبه از ارائه چنین طرحی خبر دادند اما روزنامه کامرسانت مدعی است که این طرح روز سه‌شنبه به مقامات واشنگتن ارائه شده است.

 در مرحله دوم، سوریه موظف خواهد بود محل تسلیحات شیمیایی خود و محل ساخت آنها را فاش کرده و در سومین مرحله به بازرسان سازمان مزبور اجازه دهد که آنها را مورد آزمایش قرار دهند.

 در مرحله چهارم سوریه با همکاری بازرسان در خصوص نحوه نابودی این تسلیحات تصمیم خواهد گرفت. کامرسانت که ارتباطات قوی با وزارت خارجه روسیه دارد، نوشته است که هنوز در خصوص مسوول نابودی این سلاح‌ها تصمیم‌گیری نشده اما ممکن است آمریکا و روسیه با هم این کار را انجام دهند.
انتهای پیام/ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها