امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46967
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 36
اوکتای وورال معاون حزب حرکت ناسیونالیست ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آنکارا، ضمن انتقاد از تصمیم دولت ...

اوکتای وورال معاون حزب حرکت ناسیونالیست ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آنکارا، ضمن انتقاد از تصمیم دولت آمریکا برای حمله به سوریه اظهارداشت که چنین حمله ای به جز تشدید خشونت ها در سوریه و منطقه و نیز واکنش ایران و روسیه نتیجه دیگری در بر نخواهد داشت.

وی همچنین با انتقاد از سیاست های اردوغان در قبال سوریه نیز گفت که سیاست خارجی ترکیه در قبال سوریه وارد بن بست شده و این در حالی است که ترکیه باید مانع از مداخله یک جانبه آمریکا در سوریه شود.

ترکیه مجری اوامر آمریکا در منطقه

وورال با تاکید بر اینکه دولت آنکارا نتوانست در روند تحولات منطقه سیاست خارجی سالمی پی ریزی کند، در ادامه افزود: ترکیه به دلیل سیاست های اردوغان با ریسک و تهدیدات گوناگونی روبرو شده است. سخنان آرینچ معاون اردوغان هم نشان داد که اردوغان بدون دستور آمریکا، بدون خواسته آمریکا، بدون خواسته اوباما هرگز گامی بر نمی دارد، حتی نفس هم نمی کشد. یعنی دولت اردوغان راسا نمی تواند تصمیمی اتخاذ کند. امروز ترکیه وابسته به آمریکا شده است.

سیاست ترکیه در قبال سوریه محمل حقوقی ندارد

وورال تصریح کرد: حمایت از مخالفان در یک کشور همسایه و دادن سلاح به آنها با کدام اختیارات حقوقی قابل توجیه است؟ اگر برخی گروه های تروریستی خاک ترکیه را به عنوان پایگاه استفاده کرده و به راحتی وارد و خارج می شوند، چه مرجعی به آنها این اجازه را داده است؟ شما با کدام حق و اختیار با مالیات مردم ترکیه از جبهه النصره و یا اخوان المسلمین حمایت می کنید؟ دولت اردوغان ترکیه را تبدیل به پایگاه گروه های تروریستی علیه کشورهای همسایه کرده است.

وورال افزود: در هر صورت سیاستی که اردوغان در قبال سوریه دنبال می کند به هیچ وجه جنبه اسلام ندارد، زیرا اسلام می گوید کشتن مسلمان توسط مسلمان دیگر جایز نیست.

وی در پایان به دولت اردوغان هشدار داد درباره همراهی با حمله احتمالی آمریکا به سوریه بار دیگر به این موضوع بیاندیشد، زیرا این حمله باعث مداخله ایران و روسیه نیز خواهد شد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها