امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46979
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، سران مخالفان نظام سوریه در بیانیه‌ای تصویری طرح پیشنهادی روسیه برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، سران مخالفان نظام سوریه در بیانیه‌ای تصویری طرح پیشنهادی روسیه برای قرار گرفتن سلاح‌های شیمیایی در سوریه تحت نظارت بین‌المللی را رد کردند.

رد طرح روسیه از زبان سالم ادریس رئیس شورای موسوم به شورای فرماندهی نظامی عالی مخالفان سوری مطرح شد.
ادریس در این بیانیه تصویری که در سایت یوتیوپ منتشر شد، افزود: ریاست ستاد (گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه) رد قاطع طرح روسیه برای قرار گرفتن سلاح‌های شیمیایی تحت نظارات بین‌المللی را اعلام می‌کند.
وی گفت: ریاست ستاد از جامعه بین‌المللی می‌خواهد که به خلع سلاح شیمیایی اکتفا نکند بلکه عاملان جنایت بازخواست و محاکمه شوند.
روسیه طرحی را به آمریکا ارائه کرده است که بر اساس آن سوریه در چهار مرحله خلع سلاح شیمیایی می‌شود.

بنا بر این گزارش، دمشق در اولین مرحله به عضویت سازمان منع تسلیحات شیمیایی درخواهد آمد. این طرح با هدف جلوگیری از اقدام نظامی ایالات متحده علیه سوریه ارائه شده است.

در حالی که مقامات روسی عصر چهارشنبه از ارائه چنین طرحی خبر دادند اما روزنامه کامرسانت مدعی است که این طرح روز سه‌شنبه به مقامات واشنگتن ارائه شده است.

در مرحله دوم، سوریه موظف خواهد بود محل تسلیحات شیمیایی خود و محل ساخت آنها را فاش کرده و در سومین مرحله به بازرسان سازمان مزبور اجازه دهد که آنها را مورد آزمایش قرار دهند.

در مرحله چهارم سوریه با همکاری بازرسان در خصوص نحوه نابودی این تسلیحات تصمیم خواهد گرفت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها