امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46982
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رادیو صدای روسیه، وزیر خارجه روسیه می‌گوید توافق بر سر نظارت بین‌المللی بر تسلیحات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رادیو صدای روسیه، وزیر خارجه روسیه می‌گوید توافق بر سر نظارت بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه، گزینه اقدام نظامی علیه دمشق را لغو می‌کند.

مسکو اوایل این هفته پیشنهادی را به دمشق ارائه کرد که بر اساس آن تسلیحات شیمیایی سوریه تحت نظارت بین‌المللی قرار می‌گیرد. دولت سوریه این پیشنهاد را پذیرفته و قرار است امروز وزرای خارجه آمریکا و روسیه در مورد جزئیات آن گفت‌وگو کنند.

لاوروف که امروز در آستانه پایتخت قزاقستان صحبت می‌کرد، در مورد این طرح گفت: اولین و مهمترین موضوع این است که برای دیدار در ژنو و بحث در مورد طرح نظارت بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه که با حمایت گسترده‌ای هم مواجه شده، توافق کردیم. بنابراین می‌توان گزینه اقدام نظامی علیه جمهوری سوریه را کنار گذاشت.

یک منبع در وزارت خارجه روسیه هم به خبرگزاری «اینترفکس» گفته است که برنامه جزئیات این دیدار مورد توافق طرفین قرار گرفته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها