امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46985
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «التغییر»، «گرالد فایرستاین» سفیر آمریکا در یمن، تا چند روز دیگر، صنعا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «التغییر»، «گرالد فایرستاین» سفیر آمریکا در یمن، تا چند روز دیگر، صنعا را به مقصد واشنگتن ترک خواهد کرد. زیرا طی این چندروز ماموریت سه ساله او در یمن به پایان می‌رسد و آمریکا باید سفیر جدیدی را به یمن اعزام کند.

به گفته منابع دیپلماتیک یمن، «متیو تولر» سفیر کنونی آمریکا در کویت، جانشین فایرستاین خواهد شد.

هنوز صحت این اطلاعات از سوی مقامات آمریکایی تایید نشده است ضمن اینکه شایعاتی منتشر شده که بر اساس آن قرار است سفیر آمریکا در بیروت، به صنعا اعزام شود.

از سوی دیگر، چند ماه پیش زمزمه‌هایی درباره تمدید یکساله فعالیت فایرستاین در صنعا شنیده می‌شد.

فایرستاین از 17 سپتامبر 2010 به عنوان سفیر آمریکا در یمن مشغول به فعالیت است و در زمینه مبارزه با تروریسم نیز پستهای مهمی داشته است.

این درحالی است که پس از انقلاب  یمن و برکناری «علی عبدالله صالح» دیکتاتور این کشور، تقریبا هر هفته در یمن علیه فایرستاین و دخالت‌های واشنگتن در امور یمن تظاهرات اعتراض آمیز برگزار می‌شود و مردم یمن به دخالت‌ها و اظهارات عجیب و غریب او و اقدام واشنگتن در نقض حریم هوایی یمن اعتراض می‌کنند. با این وجود خوش‌خدمتی‌های این سفیر که منفور یمنی‌هاست، احتمال تمدید ماموریتش در صنعا را تقویت می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها