امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4699
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۰
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علیرضا زالی صبح امروز در همایش تکریم مقام استاد که به شکرانه احیای دانشگاه علوم پزشکی ایران در سالن همایش‌های ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علیرضا زالی صبح امروز در همایش تکریم مقام استاد که به شکرانه احیای دانشگاه علوم پزشکی ایران در سالن همایش‌های رازی برگزار شد افزود: دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور به بالندگی و تکامل سازمانی رسیده‌اند و می‌توانند کارهای بزرگ را رقم بزند و سندهای بالادستی مانند نقشه تحول نظام سلامت از نمونه‌های آن است.

وی با بیان اینکه فضای مناسبی برای کارهای تحقیقاتی در حال رقم زدن است ادامه داد: استقرار و ارتقای اعضای هیأت علمی در قانون برنامه پنجم توسعه مورد توجه است که باید دانشگاه‌ علوم پزشکی از آن استفاده کنند تا در پیشرفت و عدالت شاهد گام‌های استوارتری باشیم.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور از وزیر بهداشت خواست: تا در میزان حقوق 12 هزار و 500 نفر از اعضای هیأت علمی تجدیدنظر کند چرا که این افراد با سخت‌ترین شرایط وضعیت حقوقی مناسبی ندارند.

زالی گفت: در شرایط جدید تسهیلاتی را برای ارتقای اعضای هیأت علمی باید ایجاد کنیم این در حالی است که حلقه‌های بروکراتیک مانع از این فرایند می‌شود که حتماً باید بازمهندسی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه پژوهش دچار برخی از محدودیت‌ها شده گفت: دیوان عدالت اداری موضوع انتقال فرزندان اعضای هیأت علمی را برای تحصیل ملغی کرده که امیدواریم وزارت بهداشت از تمام ظرفیت‌های حقوقی استفاده کرده و این حق را به آنها برگرداند چرا که جابه‌جایی فرزندان این اساتید به معنای تبعیض نیست.

رئیس سازمان نظام پزشکی افزود: طب عمومی نیاز به احیا دارد تا در تنظیم خدمات ‌رسانی و بهره‌مندی نظام سلامت تأثیرگذار باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها