امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46992
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی «گاردین»، «مریسا مایر» مدیراجرایی و مدیرعامل یاهو و «مارک زوکربرگ» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی «گاردین»، «مریسا مایر» مدیراجرایی و مدیرعامل یاهو و «مارک زوکربرگ» بنیانگذار فیس‌بوک روز پنجشنبه از برنامه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) از ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی و دیگر کشورها انتقاد کردند.

یاهو همچون بسیاری از شرکت‌های فناوری به دلیل آنکه اقدامات اندکی برای مقابله با برنامه جاسوسی آمریکا انجام دادند مورد انتقاد شدید قرار گرفته‌اند.

مایر در دفاع از شرکت خود اعلام کرد که اگر اسرار برنامه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا را فاش می‌کردیم، با حکم حبس روبرو بودیم.

بر اساس این گزارش، یاهو و فیس‌بوک به همراه دیگر شرکت‌های فناوری تلاش کردند تا مجوز انتشار درخواست‌هایی که از آژانس جاسوسی آمریکا دریافت کرده بودند را منتشر کنند. شرکت‌ها طبق قانون اجازه ندارند که فاش کنند که چه مقدار داده به نهادهای امنیتی تحویل داده‌اند.

مایر طی مصاحبه‌ای در یک کنفرانس سانفرانسیسکو، در پاسخ به این سوال که چرا شرکت‌های فناوری به سادگی درباره آشکارسازی اطلاعات درباره صنعت جاسوسی آمریکا تصمیم‌ نگرفتند، گفت: انتشار اطلاعات محرمانه خیانت است و شما زندانی می‌شوید.

چندی پیش روزنامه انگلیسی گاردین که پس از افشای برنامه‌های گسترده جاسوسی هدف حمله واقع شد با انتشار یک سند محرمانه دیگر از ارتباط بین آژانس امنیت ملی آمریکا (که نزد آمریکایی‌ها اکنون به «آژانس جاسوسی آمریکا» شناخته می‌شود) و شرکت‌های فناوری از جمله یاهو، گوگل و فیسبوک پرده برداشت.

طبق اسناد افشا شده، آژانس امنیت ملی آمریکا میلیون‌ها دلار صرف کرده است تا شرکت‌های بزرگ اینترنتی پس از حکمی از دادگاه «نظارت و اطلاعات خارجی»، همکاری با برنامه جاسوسی پریسم را قطع نکنند.

طبق این اسناد که «ادواراد اسنودن»، افشاگر برنامه‌های جاسوسی در اختیار این روزنامه قرار داده پس از آنکه دادگاه نظارت و اطلاعات خارجی (که جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی باید طبق آن انجام می‌شده) رأی به غیرقانونی بودن برنامه جاسوسی داده، آژانس امنیت ملی آمریکا میلیون‌ها دلار هزینه کرده تا شرکت‌های فناوری را به همکاری وادارد.

شرکت‌های یاهو، گوگل، فیسبوک و سایر شرکتهای فناوری پیشتر همکاری با دولت آمریکا در برنامه جاسوسی را تکذیب کرده بودند.

روز دوشنبه، مدیران اجرایی یاهو، فیس‌بوک، گوگل و دیگر رهبران شرکت‌های فناوری با گروه ریاست ارتباطات و اطلاعات دیدار کردند که وظیفه بازبینی فناوری ارتباطات و اطلاعات آمریکا در خصوص آشکارسازی اطلاعاتی که در اختیار آژانس امنیت ملی آمریکا قرار دادند را دارا می‌باشد.

این دیدار بعد از آن صورت گرفت که یاهو و فیس‌بوک یکبار دیگر برای اعمال فشار به دادگاه برای اجازه دادن به آنها به منظور افشای اطلاعات بیشتر درباره برنامه جاسوسی آمریکا، اقامه دعوی کردند.

یاهو اعلام کرد: یاهو قادر به مشارکت کامل در این مباحثات که آیا دولت به درستی از قدرت خود استفاده کرده است، نمی‌باشد زیرا دولت آمریکا از قبل محدودیت‌هایی را برای سخنان یاهو ایجاد کرده است.

این شرکت فناوری ادامه داد: ناتوانی یاهو به پاسخ به گزارشات خبری به اعتبار این موتور جستجو لطمه وارد می‌کند و تجارت ما را نه تنها در آمریکا بلکه در سراسر جهان با مشکل روبرو می‌کند. یاهو نمی‌تواند به چنین گزارش‌هایی با دستانی باز پاسخ دهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها