امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46993
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 28
«فاتح جاموس» عضو «نیروهای تغییر مسالمت آمیز» و عضو ارشد حزب «کمونیستی العمل» در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ...

«فاتح جاموس» عضو «نیروهای تغییر مسالمت آمیز» و عضو ارشد حزب «کمونیستی العمل» در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه، درباره راهکار روسیه برای حل بحران سوریه اظهار داشت: راهکار روسیه مبتنی بر عقل و منطق است.

وی افزود: با وجود نگرانی شدید نسبت به بدقولی آمریکا و عهد شکنی این کشور و نیز صف بندی آن در کنار مخالفان مسلح و تروریست ها و گروه های تکفیری و همچنین بیم و هراس از سلطه جویی واشنگتن و ابزار و راهبردی که در این خصوص به آن متوسل می رود، پیشنهاد روسیه موجب اطمینان و آرامش شده است.

جاموس تصریح کرد: هرچند بیم آن می رود که آمریکا در آینده در صدد گشودن پرونده های دیگری برآید تا باجگیری کند و هرچند هنوز احتمال حملات دیگر وجود دارد، اما ما به میزان زیادی به رویکرد روسیه اطمینان داریم و بر این باوریم که گام روسیه مبتنی بر عقل و منطق است نه ساده انگاری.

وی در ادامه گفت: در این شرایط، گفت و گوی ملی داخلی و تشکیل جبهه ملی با رویکرد مردمی و اجتماعی در سوریه را ضروری می دانیم و معتقدیم این جبهه می تواند در تحولات داغ صحنه سیاسی و نظامی، بین مخالفان داخلی و نظام حاکم توافق ایجاد کند.

جاموس در توضیح این مطلب اظهار داشت: لزومی ندارد که این پیشنهاد و توافق داخلی سوریه، راه را به روی حل سیاسی و حضور در ژنو 2 باز کند بلکه به نوبه خود گام سیاسی مهمی است که محور آن بر سلب هر گونه توجیه حمله نظامی از آمریکا و نیز ایجاد نوعی توازن در شرایط کنونی است.

وی گفت: نکته مهم تر اینکه جبهه ملی سوریه از نظر تاثیرگذاری بر تصمیمات سیاسی بسیار حائز اهمیت است و راه را به روی احتمال هرگونه استفاده از سلاح شیمایی در آینده سد خواهد کرد و زمینه شناسایی تروریست های تکفیری سوریه و توسل آنان به سلاح شیمیایی یا هرگونه سلاح دیگری را فراهم خواهد کرد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها