امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۵:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47007
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 32
به‌گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم صبح امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه ...

به‌گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم صبح امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی آموزش و خدمات آموزشی در نمایشگاه بین‌المللی تهران گفت: همواره سعی کردم آموزش را در کشور گسترش دهم.
وی افزود: امروز معتقدم سیمای آموزشی کشور یک سیمای قابل قبول و افتخارآفرین در آموزش و پرورش و آموزش عالی است.
توفیقی تصریح کرد: در آموزش عالی حدو 4.5 میلیون دانشجو داریم که این جمعیت دانشجویی جزو شاخص‌های خوب در دنیاست.
سرپرست وزارت علوم با بیان اینکه تعداد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از نظر دسترسی به دانشگاه نیز در شرایط خوبی است، اظهار داشت: حدود 2 هزار و 500 مرکز و مؤسسه آموزش عالی داریم و از نظر تنوع در شیوه‌های ارزش آموزش عالی دوره‌های شبانه و حضوری نیز شرایط خوبی داریم.
توفیقی افزود: البته در کنار این دستاوردها، با چالش‌هایی نیز مواجهیم؛ به‌طور مثال محتوای آموزشی و ضرورت به روز بودن آن و متناسب بودن با بازار کار یکی از چالش‌های نظام آموزشی است.
وی اضافه کرد: شیوه‌های یادگیری و چگونگی تحول آن و همچنین بحث دسترسی نیز از دیگر چالش‌های نظام آموزش عالی است.
سرپرست وزارت علوم گفت: آموزش عالی به روش سنتی و آموزش حضوری با کمبود منابع مالی نیز مواجه است و دولت‌ها حتی در توسعه‌یافته‌ترین کشورها نیز با این کمبود روبه‌رو هستند.
توفیقی افزود: چالش بعدی آموزش عالی، آموزش مادام‌العمر است؛ زیرا امروز یکی از سیاست‌های جدی آن است که آموزش دانشگاهی شکایت نمی‌کند و زیرساخت مادام‌العمر در نظام آموزشی بسیار مؤثر است.
وی اثربخشی دانش‌آموختگان را یکی دیگر از چالش‌های نظام آموزشی برشمرد و تصریح کرد: هدف ما اینست که نظام آموزشی افراد اثربخشی را تربیت کند؛ زیرا امروز توانمندی دانش‌آموختگان یک چالش جدی در دنیا است.
سرپرست وزارت علوم گفت: برای پاسخگویی به بخش اعظم این چالش‌ها امروز تکنولوژی نوینی از آموزش در حال توسعه است و برگزاری نمایشگاه‌هایی نظیر نمایشگاه آموزش و خدمات آموزشی می‌تواند ما را در این جهت حرکت دهد.
توفیقی افزود: چگونگی استفاده از فضای مجازی برای کاهش هزینه‌بری آموزش عالی و افزایش اثربخشی دانش‌آموختگان نیز می‌تواند مؤثر باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر منابع دولتی به ما اجازه نمی‌دهد که آموزش عالی فراگیر با شیوه‌های سنتی و حضوری داشته باشیم و باید به فکر توسعه شبکه‌های مجازی باشیم.
سرپرست وزارت علوم در پایان خاطرنشان کرد: دغدغه ما اینست که دستاوردهای نظام آموزش عالی را چگونه برای پیشرفت نظام آموزشی متحول کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها