امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47008
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 56
موسی قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اعمال مجازات جایگزین گفت:‌ اینگونه مجازات‌ها تنها با یک ...

موسی قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اعمال مجازات جایگزین گفت:‌ اینگونه مجازات‌ها تنها با یک شرط می‌تواند مؤثر باشد.

وی با اشاره به شرط تأثیرگذاری مجازات‌های جایگزین افزود: تشخیص واقعی برای اعمال مجازات جایگزین با تشخیص قاضی است، ‌به این معنا که قاضی باید واقعا شرایط روحی و اثرپذیری متهم را در روند دادرسی به خوبی درک کند.

قربانی تصریح کرد: قاضی باید به این نتیجه برسد که بازجویی و تحقیق از یک متهم تا چه میزان برای وی مؤثر بوده، برای مثال اگر فردی به مجازات شلاق محکوم شد با تشخیص قاضی می‌تواند مشمول مجازات جایگزین شود.

عضو سابق کمیسیون قضایی تأکید کرد: در صورتی که اعمال مجازات جایگزین به دلایلی همچون خلوت کردن محیط زندان، ترحم یا سفارش باشد تأثیری نخواهد داشت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: استفاده از مجازات حبس نه تنها آثار منفی برای متهم و خانواده او دارد بلکه نمی‌تواند با شرایط فعلی را برای بازگشت به جامعه آماده کند.

قربانی در خصوص استفاده از پابندها و دستبندهای الکترونیک گفت: اینگونه وسایل فقط فزار را کاهش می‌دهد و نقشی در اصلاح و تریبت مجرم ندارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها