امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4701
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۰
تعداد بازدید: 220
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در همایش "نقش روحانیون و مساجد در تحقق حماسه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در همایش "نقش روحانیون و مساجد در تحقق حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" در سالن اجتماعات مصلای امام خمینی (ره) این شهر اظهار کرد: ماهیت انتخابات در نظام اسلامی با دیگر انتخابات در دنیا متفاوت است.

وی عمل و اجرا در انتخابات لیبرال دموکراسی را متفاوت عنوان کرد و افزود: تکلیف‌مداری کاندیداها و رای دهندگان مبنای انتخابات در نظام اسلامی است.

رئیسی انتخاب اصلح را یک تکلیف دانست و تصریح کرد: رای دادن بدون شناخت از افراد در جامعه اسلامی معنا ندارد.

معاون اول رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه در نظام اسلامی انتخابات جدا از عبادت نیست، بیان کرد: انتخابات در امتداد دیگر اعمال عبادی است.

وی خلق حماسه را در راستای تکلیف الهی خواند و یادآور شد: تکلیف الهی بدون شناخت تحقق پیدا نمی‌کند.

رئیسی حماسه را توأم با دینمداری، تکلیف‌مداری و شناخت از دشمن توصیف کرد و گفت: خلق حماسه مجاهدت محسوب می‌شود و سنگر دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی است.

این مسئول علما را دارای جایگاه هدایت‌گری دینی بسیار بالا در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: 400 سال است که دنیای غرب با خدا و دین ستیز می‌کند.

* بیشترین آمار معنویت‌خواهی در غرب مشاهده می‌شود

معاون اول رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه اکنون بیشترین آمار معنویت‌خواهی به‌ویژه دین اسلام در غرب مشاهده می‌شود، اظهار کرد: دنیای غرب با عرفان‌های کاذب می‌خواهد جوانان را از مسیر اصلی خارج کند.

وی اسلام‌خواهی و مبارزه با استعمار داخلی و خارجی را دلیل قیام مردم کشورهای منطقه عنوان کرد و افزود: غرب به دنبال مصادره کردن قیام مردم منطقه است.

* روحانیت مطمئن‌ترین گروه مرجع برای مردم است

رئیسی در ادامه روحانیت را مطمئن‌ترین و بهترین گروه مرجع برای مردم دانست و تصریح کرد: امر مذکور در پرتو تقوا، سلوک و رفتار تکلیف‌مدارانه، خدامدارانه و توجه به زندگی مردم به وجود آمده است.

معاون اول رئیس قوه قضائیه به نامگذاری حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی توسط مقام معظم رهبری در سال جاری اشاره کرد و گفت: شتاب همراه با تعقل از ویژگی‌های حماسه است.

وی بر مقصدشناسی و هدف‌شناسی در حماسه تاکید کرد و یادآور شد: دولت نقش محوری در خلق حماسه دارد و در تمام بخش‌ها باید آرامش را برای مردم در جامعه ایجاد کند.

رئیسی با اشاره به فتنه سال 88، خاطرنشان کرد: دشمن در سال 88 احساس می‌کرد که جایگاهی در داخل کشور پیدا کرده است.

معاون اول رئیس قوه قضائیه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در سال جاری را دارای زوایای مختلفی خواند و بیان کرد: دشمن در حال توطئه است و موضع‌گیری‌های افراد و جریان‌های مختلف را رصد می‌کند.

وی با بیان اینکه دشمن عوام‌فریبی و تشویق اذهان مردم را در دستور کار خود قرار داده است، اظهار کرد: انسجام ملی و تکلیف‌مداری باید در مردم بیش از گذشته جلوه‌گر باشد.

رئیسی بر مراقبت روحانیت در مقابل افراد سودجو تاکید کرد و یادآور شد: دشمن متوجه جایگاه عظیم روحانیت در جامعه شده است.

* آمریکا و ناتو به جرم خیانت علیه بشریت محاکمه شوند

وی همچنین به تهدید جامعه از طرف دشمن اشاره کرد و افزود: مواد مخدر سنتی اکنون تبدیل به مواد مخدر صنعتی شده است.

رئیسی تولید مواد مخدر صنعتی را 40 برابر مواد مخدر سنتی در جهان دانست و تصریح کرد: آمریکا و ناتو باید به جرم خیانت علیه بشریت محاکمه شوند و اکنون جمهوری اسلامی ایران در مقام مدعی و آنها متهم هستند.

معاون اول رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه نظام سلطه به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی است، بیان کرد: روحانیون وظیفه روشنگری در جامعه را به عهده دارند و قوه قضائیه با مفاسد برخورد می‌کند.

انتهای پیام/84001/غ40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار