امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47013
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 93
«عبدالله فتحی» سرپرست کانون قضات و معاون رئیس دادگاه تجدید نظر مصر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره ...

«عبدالله فتحی» سرپرست کانون قضات و معاون رئیس دادگاه تجدید نظر مصر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد: نقشه راه نیروهای مسلح با نظارت «عدلی منصور» رئیس جمهور موقت به بهترین شکل به اجرا در می آید و ما از مهارت و تجربه قضائی و سیاسی او با خبر بوده و سپاسگزار وی هستیم.

وی افزود: اصلاح قانون اساسی وارد مرحله خوبی شده است و نکته ای که اکنون حائز اهمیت است حضور شخصیت های سرشناس و میهن پرست در کمیته اصلاح قانون اساسی موسوم به «کمیته 50»  است.

فتحی تصریح کرد: انتقاد ما در خصوص تشکیل کمیته قانون اساسی این است که این کمیته فاقد قاضی است که این البته عجیب بوده و خشم و نارضایتی بسیاری از قضات را به دنبال داشته است به ویژه اینکه تقریبا هر صنفی در کمیته قانون اساسی نماینده دارد اما نهاد قضائی که از قوای اصلی کشور به شمار می آید، در آن فاقد نماینده است.

وی اظهار داشت: قضات در جریان حکومت اخوان المسلمین در مصر متحمل رنج و ناراحتی زیادی شدند و به منظور جلوگیری از دخالت دولت در نهاد قضائی در صحنه ماندند تا از استقلال نهاد قضائی حمایت کنند از همین رو  اینکه کمیته پنجاه، فاقد یک نماینده از قضات است، غافلگیر کننده بوده و جای شگفتی دارد به ویژه اینکه در قانون اساسی یک بخش کامل به قوه قضائی اختصاص دارد.

وی بر لزوم حفظ استقلال نهاد قضائی و نیز ارزش ها و اصولهای آن تاکید کرده و تلاش برای متمایز بودن قوای مختلف در قانون اساسی را خواستار شده و گفت: این موارد باید در اصلاح قانون اساسی لحاظ شود.
انتهای پیام/خ
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها