امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47015
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 143
سرتیپ «عادل احمد علی آل‌مقیدح»، رئیس دایره اطلاعات و امنیت به نمایندگی از ارتش و نیروهای امنیتی در کنفرانس گفت وگوی ملی یمن و دبیرکل حزب «جبهه ...

سرتیپ «عادل احمد علی آل‌مقیدح»، رئیس دایره اطلاعات و امنیت به نمایندگی از ارتش و نیروهای امنیتی در کنفرانس گفت وگوی ملی یمن و دبیرکل حزب «جبهه آزادیبخش» یمن در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در صنعا تاکید ‌کرد: هرگونه تعرض به سوریه، در حقیقت تعرض به تمامی مبارزان، بزرگ مردان و پاک‌سرشتان ملت عرب است.

آل‌مقیدح افزود: باید همه ما در کنار کشور سوریه بایستیم، زیرا این کشور مهد مقاومت، جوانمردی و قلب تپنده امت عربی است و یکی از افتخارات سوریه این است که اجازه داده بود، هر شهروند عربی بدون گذرنامه وارد این کشور شود.

سرتیپ مقیدح در ادامه تاکید کرد: هرکس در توطئه علیه امت عربی و اسلامی مشارکت داشته باشد، پاسخ این رفتار خود را خواهد دید و به او یادآور می‌شوم که آمریکا هیچ اهمیتی برای ما قائل نیست و این کشور تنها به امنیت و منافع اسرائیل می‌اندیشد.

وی گفت: کشورهای کوچک و بی‌ارزشی وجود دارند که به جای هزینه کردن منابع مالی گسترده خود در راه پیشرفت و سازندگی جهان عرب، از این منابع در راه توطئه بر ضد دیگر کشورهای عربی، سود می‌برند.

وی در این زمینه به قطر اشاره کرده و گفت: قصد بی‌احترامی به هیچ کشوری را ندارم، اما سران این کشور نباید در امور مصر، یمن و دیگر کشورهای جهان عرب دخالت کنند.

وی گفت: به جای هزینه‌ کردن این منابع مالی در راه توطئه علیه دیگر کشورها، آن را در مقابله با فقر و گرسنگی در آفریقا، کشورهای عربی و اسلامی هزینه کنند.

سرتیپ مقیدح خاطرنشان کرد: ما باید با پیروی از رسول خدا (ص) که فرمود ما امت عربی، امت حکمت و ایمان هستیم؛ از توطئه علیه یکدیگر از جمله در شبکه‌های ماهواره‌ای بپرهیزیم و حق نداریم با رسانه‌های خود، بر ضد کشوری عربی اقدام کنیم بلکه باید از نظر رسانه‌ای، نظامی، مالی و روانی حامی سوریه باشیم.

وی در خصوص حمله احتمالی آمریکا به سوریه، با اشاره به این که سوریه همانند لیبی نخواهد بود و می‌تواند به تنهایی از خود دفاع کند، گفت اگر به یاد آوریم که در جنگ سه‌ جانبه انگلیس، فرانسه و اسرائیل علیه مصر در سال 1956میلادی، هنگامی که ایستگاه رادیویی صدای قاهره مورد اصابت واقع شد، رادیوی دمشق با عبارت «این جا دمشق است، صدای قاهره» برنامه‌های خود را آغاز می کرد.

مقیدح همچنین، خطاب به رئیس جمهور یمن، «عبدربه منصور» گفت: مبادا فریفته این گروه شوید، چراکه شما عرب و مسلمان هستید و ملت و حکومت یمن باید حامی ملت سوریه باشند.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها