امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47020
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس نشست مطبوعاتی حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی با اهالی رسانه در مورد بازگشایی خانه سینما امروز ساعت 11:30 در محل ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس نشست مطبوعاتی حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی با اهالی رسانه در مورد بازگشایی خانه سینما امروز ساعت 11:30 در محل خانه سینما برگزار شد.

ایوبی در این نشست اظهار داشت:در دولت جدید همانطور که دکتر روحانی از ابتدای انتخاب خود روی مسئله اصناف در هر رشته‌ای تاکید داشتند، ما در سینما هم با تکیه بر اصناف و انجمن‌های مختلف پیش خواهیم رفت. نماد مشارکت مردم در نظامی مردم سالار حضور همین احزاب سیاسی است و اصناف و انجمن‌های مردمی است.

رییس سازمان سینمایی افزود: برای پایداری اعتمادی که اکنون بین ما شکل گرفته است، ما در مدیریت سینمای کشور باید دست به شفاف‌سازی بزنیم و همه شما را در جریان همه چیز قرار بدهیم.

وی در مورد حق حاکمیت در سینما گفت: وزارت ارشاد باید با دقت تمام در صدور پروانه ساخت فیلم تلاش کند ولی بعد از صدور باید تمام‌قد پای همه حقوق فیلم بایستد و حق همه سینماگران را ادا کند.

ایوبی ادامه داد:‌ بخش خصوصی باید حضور دولت در سینما را حامی خود بداند.

وی گفت:‌ ما اعتقاد داریم تولید صرف فیلم فاخر و تولید صرف فیلم‌های تجاری هیچ کدام راه به جایی نمی‌برد و در ضمن با سفارش دادن و فقط دولتی کار کردن هم جور درنمی‌آید.

ایوبی متذکر شد: برای سینمای ما که آوازه جهانی دارند، 10 میلیون مخاطب آمار هشدار دهنده و خطرناکی است که ما را بر آن می‌دارد تا نسلی سینما‌رو و سینمافهم تربیت کنیم.

وی گفت: ما نباید بگذاریم مسائل فرهنگی، اجتماعی و هنری تبدیل به یک معضل و مطالبه سیاسی شود و این مسئله سوء‌مدیریت ما را می‌رساند.

رییس سازمان سینمایی خاطرنشان کرد: مسئله خانه سینما نه ارزشی بود نه انقلابی بلکه فقط و فقط یک مشکل صنفی بود که با سوءمدیریت سیاسی‌اش کردند و جامعه را نگران و ملتهب ساختند.

 

ایوبی در ادامه درباره روند جدید ادامه کار خانه سینما گفت: خانه سینما تا زمان تشکیل مجمع عمومی با حضور هیئت مدیره فعلی و نظارت ناظران سازمان سینمایی و وزارت ارشاد دایر خواهد شد.

 

وی افزود: ناظران تا شنبه معرفی می شوند و تا طی مراحل قانونی در خانه سینما به روی همه دوستدارا خانه سینما باز است.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار