امروز : جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 19
۰۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47026
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)؛ آیت‌الله سید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)؛ آیت‌الله سید محمد سعیدی‌ در همایش سالانه مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت که در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر برگزار شد، با بیان اینکه تشکیل چنین جلسات قرآنی در سایه عنایت حضرت ولی عصر (عج) و اهتمام رهبری که خود فقیه و مجتهد قرآنی هستند است گفت: آنچه امروز در حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها دیده می‌شود، ‌جلوه‌ای از جلوه‌های حضور رهبری عادل است که بر اساس قرآن کریم اگر امکاناتی پیدا کرده و به قدرت برسند به ترویج قرآن و شعائر دینی می‌پردازند.

وی با اشاره به ضرورت کاربردی و در صحنه زندگی حاضر بودن قرآن گفت: اگر چنانچه برشی در مقطع تاریخ اسلام بزنید، از جمله واقعه کربلا، حضور قرآن در صحنه و کاربردی بودن آن به وضوح دیده می‌شود که حرکت این امام همام و نصایحی که به مردم داشتند همگی آموزه‌های قرآنی جاری در سیره ایشان بود.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با بیان اینکه باید سعی کنیم برنامه‌های قرآنی وارد زندگی و حیات بشر شود تصریح کرد: این کار در کنار کریمه آل‌الله رسالتی بر دوش ما است.

سعیدی در ادامه سخنان خود با انتقاد از حجاب و پوشش نامناسب برخی بازیگران سریال‌های صدا و سیما در آیین‌های تجلیل گفت: در سریال‌هایی که در کشور ما برگزار می‌شود ‌دیده می‌شود که بعد از مدتی اصحاب شرکت کننده در آن را برای تشویق دعوت می‌کنند؛ وقتی که این‌ها از آن لباس بازی و هنرپیشگی بیرون می‌آیند چهره‌هایی متفاوت دارند.

وی افزود: خانمی که در سریال دارای حجاب کامل بوده به اجرای نقش پرداخته است ‌در موقع تجلیل چهره او 180 درجه متفاوت می‌شود یا آقایی که در فیلم با چهره مذهبی حضور یافته است، این بار با چهره‌ای متفاوت خود را نشان می‌دهد.

امام جمعه قم با اشاره به پیام نامناسب چنین رویکردی گفت: خانمی که نقش زن محجبه یا مردی که نقش انسان مؤمنی را در فیلم بازی می‌کند و بعد از آن در چهره‌ای خلاف فیلم بازی شده دیده می‌شود، آورنده این پیام است که ای بینندگان! آنچه که دیدید همه فیلم بود اصل چهره او این است؛ در این شرایط تمام پیام‌های خوب سریال تبدیل به عکس آن می‌شود.

وی همچنین در این مراسم درباره حادثه رانندگی اخیر در اتوبان قم - ‌‌تهران گفت: حادثه ناگواری بود که باید عواملی که مسبب این تصادفات ناگوار است تحقیق و بررسی شود؛ چنین حوادثی برای کشور و مردم ما بسیار ناگوار است.
انتهای پیام/2258/ش
برچسب ها:
آخرین اخبار