امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47040
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 135
«کامل وزنة» کارشناس لبنانی مسائل اقتصادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت اظهار داشت: لغو تحریم علیه هشت ...

«کامل وزنة» کارشناس لبنانی مسائل اقتصادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت اظهار داشت: لغو تحریم علیه هشت بانک و شرکت ایرانی به مثابه پیروزی ایران و مقدمه ای برای لغو فشارهای آمریکا بر منطقه است و منطقه را وارد قراردادهایی می کند که با تجارت بین المللی مورد نظر آمریکا هماهنگی ندارد.

وی افزود: این تصمیم، پیروزی جمهوری اسلامی ایران است که با مراجعه به دادگاه عالی اتحادیه اروپا توانست تصمیم عادلانه ای را از آن خود کند.

وزنه تصریح کرد: دادگاه اروپا در بسیاری موارد خارج از فشارهای سیاسی آمریکا و در چارچوب منافع اقتصادی و تجاری اروپا عمل می کند و از آنجا که ایران قوانین بین المللی و هیچ یک از قوانین تجارت جهانی را نقض نکرده است، دادگاه اروپا با مراجعه به دلایل و مدارک روشن تصمیم نهایی خود را در خصوص لغو بخشی از تحریم های ایران اتخاذ کرد.

وی تاکید کرد: همچنین لغو این تحریم ها به معنی بر حق بودن ایران و ضربه ای به باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و تیم سیاسی غربی است که در قبال ایران سیاست خصمانه در پیش گرفتند.

این کارشناس اقتصادی در مورد این سوال که آیا این تصمیم اروپا مقدمه لغو هرچه بیشتر تحریم ها خواهد بود؟ پاسخ داد: دولت جدید ایران سخت تلاش خواهد کرد که اقتصاد را را از سیاست جدا کند و در نتیجه معامله تجاری آن با اتحادیه اروپا نیز از برخوردها و مواضع سیاسی جدامی شود تا به این ترتیب از سیاست های آمریکا در امان بماند و این تلاش ها تمام مسائل تجاری و خرید و فروش های آن را در برخواهد گرفت.

وزنه اظهار داشت: ما در آینده نیز وارد مرحله جدیدی خواهیم شد که در جریان آن، تحریم های ضد ایرانی لغو خواهد شد به ویژه اینکه همانطور که قبلا گفته شد ایران هیچ یک از قوانین بین المللی و یا تجاری را در معاملات خود با کشورهای مختلف، نقض نکرده است.

وی افزود: این اشتباه اوباما بود که اتحادیه اروپا را در قوانین بازی شریک خود کرد زیرا واقعیت این بازی به سرعت برملا شد از همین رو دادگاه عالی اتحادیه اروپا تصمیم گرفت تحریم هشت بانک و شرکت ایرانی به ادعای ارتباط آن با برنامه اتمی را لغو کند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها