امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47044
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس نشست مطبوعاتی حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی با اهالی رسانه در مورد بازگشایی خانه سینما امروز ساعت 11:30 در محل ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس نشست مطبوعاتی حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی با اهالی رسانه در مورد بازگشایی خانه سینما امروز ساعت 11:30 در محل خانه سینما برگزار شد.

ایوبی در این نشست اظهار داشت:در دولت جدید همانطور که دکتر روحانی از ابتدای انتخاب خود روی مسئله اصناف در هر رشته‌ای تاکید داشتند، ما در سینما هم با تکیه بر اصناف و انجمن‌های مختلف پیش خواهیم رفت. نماد مشارکت مردم در نظامی مردم سالار حضور همین احزاب سیاسی است و اصناف و انجمن‌های مردمی است.

رییس سازمان سینمایی افزود: برای پایداری اعتمادی که اکنون بین ما شکل گرفته است، ما در مدیریت سینمای کشور باید دست به شفاف‌سازی بزنیم و همه شما را در جریان همه چیز قرار بدهیم.

وی در مورد حق حاکمیت در سینما گفت: وزارت ارشاد باید با دقت تمام در صدور پروانه ساخت فیلم تلاش کند ولی بعد از صدور باید تمام‌قد پای همه حقوق فیلم بایستد و حق همه سینماگران را ادا کند.

ایوبی ادامه داد:‌ بخش خصوصی باید حضور دولت در سینما را حامی خود بداند.

وی گفت:‌ ما اعتقاد داریم تولید صرف فیلم فاخر و تولید صرف فیلم‌های تجاری هیچ کدام راه به جایی نمی‌برد و در ضمن با سفارش دادن و فقط دولتی کار کردن هم جور درنمی‌آید.

ایوبی متذکر شد: برای سینمای ما که آوازه جهانی دارند، 10 میلیون مخاطب آمار هشدار دهنده و خطرناکی است که ما را بر آن می‌دارد تا نسلی سینما‌رو و سینمافهم تربیت کنیم.

وی گفت: ما نباید بگذاریم مسائل فرهنگی، اجتماعی و هنری تبدیل به یک معضل و مطالبه سیاسی شود و این مسئله سوء‌مدیریت ما را می‌رساند.

رییس سازمان سینمایی خاطرنشان کرد: مسئله خانه سینما نه ارزشی بود نه انقلابی بلکه فقط و فقط یک مشکل صنفی بود که با سوءمدیریت سیاسی‌اش کردند و جامعه را نگران و ملتهب ساختند.

ایوبی در ادامه با تأکید بر اینکه حکم از سرگیری فعالیت خانه سینما از سوی وزیر ارشاد امضاء شده است، گفت: خانه سینما منحل نشده بود بلکه تنها وزارت ارشاد دولت دهم حکم به تعطیلی آن داده بود. وقتی نهادی ثبت می‌شود، یک شخصیت حقوقی است که دیگر ارشاد نمی‌تواند آن را منحل کند اما طبق اختیاراتش می‌توانست توقف فعالیت‌های آن را اعلام و به عبارتی تعطیل کند.

 

وی افزود: از امروز 21 شهریورماه، خانه سینما به حکم علی جنتی فعالیت‌های خود را از سرگرفته و ایشان با امضاء این حکم آن را به رسمیت شناخت.

ایوبی در ادامه درباره روند جدید ادامه کار خانه سینما گفت: خانه سینما تا زمان تشکیل مجمع عمومی با حضور هیئت مدیره فعلی و اصناف و نظارت ناظران سازمان سینمایی و وزارت ارشاد دایر خواهد شد.

 

وی افزود: ناظران تا شنبه معرفی می شوند و تا طی مراحل قانونی در خانه سینما به روی همه دوستدارا خانه سینما باز است.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها