امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47054
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از ستاد خبری ششمین جشنواره عرضه محصولات کشاورزی ارگانیک و طبیعی، احمد مسجد جامعی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از ستاد خبری ششمین جشنواره عرضه محصولات کشاورزی ارگانیک و طبیعی، احمد مسجد جامعی در حاشیه بازدید از این جشنواره با بیان اینکه شاید پرداختن به چنین مواردی در نگاه اول به چشم نیاید اما در واقع بسیار تاثیرگذار هستند، ابراز امیدواری کرد دستگاه‌های اجرایی کشور نیز به صورت جدی وارد این بحث شوند تا شاهد تسریع در اجرای برنامه‌ها این حوزه باشیم.

وی در خصوص رویکرد شورای چهارم شهر نسبت به ادامه روند برنامه‌های شهرداری در خصوص ترویج تولید و مصرف محصولات کشاورزی طبیعی و ارگانیک اظهارداشت: مصوبه شورای سوم به قوت خود باقی است و خانم ابتکار که بانی اصلی تصویب این مصوبه بوده‌اند نیز در کابینه دولت پست گرفته‌اند که این امر باعث می‌شود پیگیری این برنامه یک پشتوانه اجرایی پیدا کند.

مسجد جامعی ادامه داد: فکر می‌کنم کاری که من هم به عنوان رئیس شورا و هم به عنوان یک وظیفه شخصی می‌توانم انجام بدهم این است که ارتباط این مصوبه را با دستگاه‌های اجرائی فراهم کنم و از وزارت کشاورزی و وزارت بهداشت نیز بخواهیم وارد این مقوله شوند.

وی با بیان اینکه برخی موارد در زمینه ترویج فرهنگ تولید و مصرف محصولات ارگانیک وجود دارد که زیرساخت‌های آن به شورا و شهرداری مربوط نمی‌شود، گفت: در شورای شهر تهران به دنبال این هستیم که ستادی را با حضور نمایندگان شورا و شهرداری و دستگاه‌های اجرائی برای توسعه و ترویج محصولات کشاورزی طبیعی و ارگانیک به وجود بیاوریم.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که اقدامات لازم برای توسعه تولید و مصرف محصولات ارگانیک از سوی چه دستگاهی باید صورت بگیرد، بیان داشت: این اتفاق باید از سوی بخش خصوصی صورت بگیرد. این امر سیاست‌های حمایتی می‌خواهد و این سیاست‌های حمایتی باید در وهله اول جنبه ترویجی داشته باشد که این امر به خودی خود به وزارت کشاورزی باز می‌شود. جنبه نظارتی آن به عهده وزارت بهداشت است و سازماندهی برای خرید محصولاتی که هزینه بیشتری دارد به وزارت صنعت، معدن و تجارت برمی‌گردد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها