امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47059
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، حامد کرزی و «الماسبیک آتامبایف» روسای جمهور افغانستان و ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، حامد کرزی و «الماسبیک آتامبایف» روسای جمهور افغانستان و قرقیزستان ساعتی قبل در اجلاس سران شانگهای دیدار و بر گسترش همکاری جهت تامین امنیت و ثبات در منطقه گفت‌وگو کردند.

آتامبایف در آغاز دیدار با استقبال از همتای افغانی خود و با ابراز تشکر از قبول دعوت جهت شرکت در اجلاس بیشکک حضور شخص کرزی را در این نشست مهم خواند.

در همین حال، رئیس جمهوری قرقیزستان مسائل مربوط به امنیت منطقه‌ای را یکی از مهمترین محورهای نشست امسال سران شانگهای دانست و گفت: موضوع امنیت افغانستان با توجه به موعد خروج نیروهای ائتلاف خارجی از این کشور و احتمال سرایت بی ثباتی به مرزهای جنوبی آسیای مرکزی یکی از مهمترین مواردی خواهد بود که در این اجلاس در خصوص آن بحث و تبادل نظر صورت خواهد گرفت.

در ادامه کرزی نیز نقش کشورهای منطقه و از جمله اعضای سازمان همکاری شانگهای را در حفظ و تقویت ثبات در منطقه  چشمگیر دانست.

وی افزود که افغانستان به عنوان یک کشور ناظر از فعالیت این سازمان در امر بازگشت صلح و ثبات دائمی به این کشور  امید زیادی دارد.

علاوه بر موضوع افغانستان، ررسی بحث پذیرش اعضای جدید (ایران، پاکستان و هند) و بررسی وضعیت سوریه و تدوین استراتژی مشترک در رابطه با راه‌حل صلح‌آمیز بحران سوریه، بخشی از مهمترین محورهای نشست فردا نیز خواهد بود.

همچنین اقای روحانی نیز در این اجلاس شرکت خواهد کرد و دیدار با روسای جمهور روسیه، چین، قرقیزستان، قزاقستان و افغانستان از مهم‌ترین برنامه‌های سفر رئیس جمهور کشورمان در سفر به بیشکک خواهد بود.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها