امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47061
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سامان صمیمی با اعلام این خبر گفت: این اجرا که در دو بخش برگزار خواهد شد در بخش ...

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سامان صمیمی با اعلام این خبر گفت: این اجرا که در دو بخش برگزار خواهد شد در بخش اول در مایه چهارگاه و در بخش دوم در مایه شور و دشتی اجرا می‌شود در هر دو بخش سه تصنیف و یک بخش ضربی وجود دارد.

صمیمی درباره جزئیات این اجرا و همکاری با گروه زنجانی گفت: در این اجرا قطعاتی که اصغر محمدی آهنگساز و نوازنده سنتور ساخته است با صدای علیرضا قربانی اجرا خواهد شد.

این آهنگساز تاکنون آلبوم‌های مختلفی با خوانندگان گوناگون منتشر کرده است که از جمله آنها می‌توان به آلبوم‌هایی اشاره کرد که از اصغر محمدی با صدای زنده‌یاد ایرج بسطامی روانه بازار شده است.

سامان صمیمی نوازنده کمانچه درباره سازبندی و نوازندگانی که قربانی را در این اجرا همراهی خواهند کرد گفت: در این اجرا محسن محمدی نوازنده کمانچه آلتو، حسین روزبهانی نوازنده بم‌تار، هادی امدادی نوازنده تار، اصغر محمدی نوازنده سنتور، اکبر محمدی نوازنده تنبک، وحید نوروزی نوازنده عود و روزبه فاریا نوازنده دف. همچنین بهمن فریادرس و من به عنوان نوازندگان کمانچه در این اجرا علیرضا قربانی را همراهی خواهیم کرد.

وی در توضیح یکی از تصانیف این اجرا گفت: یکی از تصنیف‌های پارت دوم این اجرا با عنوان «لولیان بیستونی» بر مبنای یکی از اشعار حسین منزوی با عنو ان «اگر نیاید» شکل گرفته که از نظر وزن و قافیه بسیار دشوار اما به صورت بسیار جذابی آهنگسازی شده است.

او درباره آهنگسازی این مجموعه گفت: به باور من آثار اصغر محمدی از جنبه‌های مختلف دارای زیبایی و ظرافت بسیار است همچنین در این اجرا نوازندگانی ما را همراهی می‌کنند که می‌توانم ادعا کنم که علی‌رغم آنکه در شهرستان فعال هستم بسیار توانمند و حرفه‌ای عمل می‌کنم از جمله بهمن فریادرس و هادی امدادی از قوی‌ترین همراهان ما در این اجرا هستند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار