امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47065
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه حمید چیتچیان ظهر امروز در بدو ورود به ارومیه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دریاچه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه حمید چیتچیان ظهر امروز در بدو ورود به ارومیه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دریاچه ارومیه و بحران‌های فعلی آن هدف اصلی سفر به ارومیه بود.

وی بحث و تبادل نظر با مدیران منطقه‌ای برای دریافت راهکارهای روشن در ارتباط با احیای دریاچه ارومیه را از محورهای اصلی مورد بحث در این سفر اعلام کرد.

چیتچیان از وجود 24 راهکار برای احیای دریاچه ارومیه خبر داد و افزود: البته در دولت سابق ستادی به منظور احیای دریاچه ارومیه تشکیل شد و این 24 راهکار در آن تدوین شد اما به دلیل مشکلات موجود در تأمین منابع مالی لازم تاکنون این راهکارها اجرایی نشده‌اند.

وی با صحه گذاشتن بر تمام راهکارهای دولت قبلی در راستای احیای دریاچه ارومیه، تصریح کرد: با بررسی‌هایی که انجام شده بر ضرورت اجرای این راهکارها تأکید شده است که با اتخاذ روش‌های جدید اجرایی می‌شود.

وزیر نیرو در ارتباط با انتقال بین‌حوزه‌ای آب به دریاچه ارومیه بر لزوم انجام بررسی‌های بیش‌تر در این رابطه تأکید کرد و افزود: بررسی‌ها در این رابطه ادامه دارد و احتمال می‌رود این طرح با اتخاذ روش‌های جدید تکمیل شود.

چیتچیان هدف از سفر به ارومیه را برگزاری نشست‌های تخصصی با حضور رئیس سازمان محیط زیست کشور، معاونان وزارت جهاد کشاورزی و نیرو، نمایندگان مجلس و مسئولان و مدیران استانی اعلام و بر ضرورت اتخاذ تصمیمی اساسی و عملی در این راستا تأکید کرد.
انتهای پیام/61006/ع30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها