امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47066
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، «رضا نجفی» نماینده جدید ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز، پنجشنبه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، «رضا نجفی» نماینده جدید ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز، پنجشنبه گفت وی با این نهاد بین‌المللی همکاری خواهد کرد تا مناقشات فعلی حل و فصل شوند.

رضا نجفی بر موضع ایران درباره برنامه هسته‌ای ایران تأکید کرد و گفت ایران از حق برخورداری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای دست نخواهد کشید.

نماینده ایران در آژانس در بیانیه‌ای خطاب به این نهاد نظارتی سازمان ملل گفت: «ما منتظر همکاری‌های نزدیک با مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی (یوکیو آمانو) و تیم وی در روزهای آتی هستیم.»

امریکا، اسرائیل و متحدان آن‌ها، ایران را متهم می‌کنند با غنی‌سازی اورانیوم با غلظت بالا، در صدد دستیابی به سلاح هسته‌ای است، در حالی که ایران با رد این گونه اتهامات، تاکید دارد برنامه هسته‌ای کشور صلح آمیز است و هدف از آن، تامین انرژی و مصارف پزشکی است.

 آمریکا و اتحادیه اروپا با تکرار این ادعای تاییدنشده، تحریم‌های غیرقانونی را به طراحی واشنگتن علیه ایران وضع کرده‌اند.

ایران همواره تاکید کرده است به عنوان یکی از امضاکنندگان متعهد پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی (ان‌پی‌تی) و یکی از اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، از حق استفاده از فن‌آوری هسته‌ای برای دستیابی به اهداف صلح‌آمیز برخوردار است.

افزون بر این نمایندگان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی چندین بار از تاسیسات اتمی ایران بازدید کرده‌اند، اما هیچ مدرکی دال بر انحراف در برنامه هسته ای ایران نیافته‌اند.
 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها