امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47076
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس روز پنج‌شنبه گفت نظارت بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس روز پنج‌شنبه گفت نظارت بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی امکان‌پذیر است، اما مستلزم «همکاری واقعی» دمشق با جامعه بین‌المللی است.

«سرگی لاوروف» وزیر خارجه روسیه اوایل این هفته پیشنهادی را به دمشق ارائه کرد که بر اساس آن تسلیحات شیمیایی سوریه تحت نظارت بین‌المللی قرار می‌گیرد و نهایتا امحا می‌شود. دولت سوریه این پیشنهاد را پذیرفته و آمریکا هم اعلام کرده است که تا مشخص شدن نتیجه این طرح، اقدام نظامی علیه سوریه را متوقف می‌کند.

کامرون که امروز در پارلمان این کشور سخن می‌گفت، تعیین یک چارچوب زمانی و ضرب‌العجل مشخص برای تحویل تسلیحات شیمیایی سوریه را خواستار شد و گفت دولت انگلیس به دنبال تصویب قطعنامه‌ای است که سوریه را ملزم کند در مدت زمانی مشخص، تسلیحات شیمیایی خود را تحویل دهد.

وی همچنین گفت موضوعات کنونی با متحد شدن جامعه بین‌الملل، حسن نیت و تغییر رفتار دولت سوریه قابل حل است.

فرانسه چند روز قبل پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت برد که برای الزام‌آور کردن آن به بند هفتم منشور سازمان ملل استناد شده است. این بند از منشور اجازه استفاده از قوای نظامی در صورت نیاز را می‌دهد و به همین جهت روسیه مخالف آن است. مسکو می‌گوید این قطعنامه‌ای «تله»‌ای است که با هدف مشروعیت بخشی به اقدام نظامی طراحی شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها