امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47105
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 156
به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی در اولین نشست خود در خانه سینما که قرار ...

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی در اولین نشست خود در خانه سینما که قرار بود نشست همدلی اهالی سینما باشد نکاتی را درباره وضعیت امروز سینما مطرح و به سوالات مرتبت با حوزه کاری خود پاسخ داد.

اگرچه عمده سخنان ایوبی به توصیه همدلی به سینماگران گذشت ولی برخی نکات مطروحه توسط وی در این نشست کمی قابل تامل می نمود که گمانه زنی درباره برخی انتصاب ها از این موارد بود.

رییس سازمان سینمایی در این نشست در پاسخ به سوال فارس درباره شایعه انتصاب محمد آفریده تهیه کننده فیلم ضد ایرانی یک خانواده محترم و رحمان سیفی آزاد نویسنده من مادر هستم و قصه پریا، اگرچه انتصاب هیچ مدیری را هنوز قطعی اعلام نکرد ولی عنوان نمود که اگر کسی فیلم ضد ایرانی ساخت نباید در جمهوری اسلامی مدیر شود؟ و اینکه برای این افراد در جمهوری اسلامی هزینه شده و طبعا در دایره جذب حداکثری قرار می گیرند.

این سخنان به این معنی است که ساخت فیلم ضد ایرانی و ضد دفاع مقدس نه تنها منعی ندارد بلکه سازنده آن می تواند شامل جذب حداکثری هم بشود و حتی می توانیم بگوییم شرکت در تولید یک کار علیه منافع مردم می تواند امتیازی برای مدیر شدن تلقی گردد. یعنی یک مدیر فرهنگی که طبعا دایره تاثیرگذاری اش چندین برابر یک مدیر در حوزه های دیگر است اگر دیدگاههایی داشته باشد که با فرهنگ انقلاب و جمهوری اسلامی سازگار نباشد این منعی برای مدیریتش نخواهد بود.

این سخن در زمانی که ایران بواسطه اتقاقات مهم منطقه ای و جهانی در محاصره ابزارهای سخت و نرم جبهه مقابل قرار دارد جای تامل بسیاری دارد.

اما باید گفت که این سخن برداشتی کاملا ناقص و غلط از «جذب حداکثری» است چراکه گویی این جذب حداکثری همیشه نصیب افرادی مثل آفریده و سیفی آزاد می شود و در مقابل افرادی که معتقد به ارزشهای انقلاب هستند صرفا به خاطر اعتقادات خود شامل دفع حداکثری می شوند که نمونه آن نیز کم نبوده و نیست.

این اتفاق نامبارکی است که متاسفانه همیشه رخ داده است. لابد فردا فلان کارگردان و فلان بازیگری که سالها در خارج به جمهوری اسلامی فحاشی کرده یا فلان کارگردان که به حضور در تجمعات فتنه مشهور بوده و... برای اینکه خدایی ناکرده از حاکمیت گردی به دل نداشته باشد مشمول این جذب حداکثری خواهد شد و با امکانات جمهوری اسلامی باز علیه جمهوری اسلامی فیلم بسازد و کار تولید کند که متاسفانه این نیز تاکنون بوده و گویا قرار است ادامه هم داشته باشد.

اگر داستان این است که طبعا کارگردان آرگو هم می تواند در حلقه مدیریتی سینمایی ایران قرار گیرد چه اینکه او در جهت منافع کشور خود فیلم ساخته و از این بابت صلاحیتش از افرادی مثل آفریده که علیه کشورشان فیلم ساخته اند نیز بیشتر است.

این جمله عجیب آقای ایوبی اگر اعتقادشان باشد (که بعید می دانیم) واویلا است چراکه سالهاست به «جذب حداکثری» بهانه ای برای بازگشت و تحویل گرفتن عده ای شده که در سخت ترین شرایط کشور، علیه منافع مردم فعالیت کنند و امیدشان را به یاس و تاریکی بدل کنند.

 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها