امروز : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۱۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47113
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری سما، «ماهر ابوصبحه» مدیر اداره گذرگاه‌های غزه فاش کرد که طرف فلسطینی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری سما، «ماهر ابوصبحه» مدیر اداره گذرگاه‌های غزه فاش کرد که طرف فلسطینی پیشنهادی را به طرف مصری به منظور حل بحران گذرگاه رفح و حل مشکل ده‌ها شهروندان مسافر غزه، ارائه کرده است.

ابوصبحه گفت که این پیشنهاد بر تعامل با مسافران به عنوان زائران حج عمره تاکید دارد به گونه‌ای که ما گذرنامه‌ها را به طرف مصری ارائه می‌کنیم و آنها پس از بررسی‌های لازم در هنگام باز بودن گذرگاه بر اساس سازوکاری که هم اکنون اعمال می‌شود، به مسافران اجازه سفر می‌دهند.

وی افزود که طرف فلسطینی در انتظار دریافت پاسخ مقامات مصری به این پیشنهاد است که می‌تواند به حل بحران مسافران غزه طی 3 سا چهار روز کمک کند.

ابوصبحه در خصوص ارتباط با طرف مصری درباره گذرگاه رفح نیز تاکید کرد که نهاد ذینفع در این قضیه در درجه اول وزارت خارجه و «غازی حمد» قائم مقام وزیر خارجه است و این وزارتخانه نیز تماس دائمی با مصر برای حل بحران مسافران دارد.

وی اشاره کرد که طرف مصری دائما به بهانه اوضاع امنیتی دشوار شبه جزیره سینا و نیز وجود مشکل در شبکه رایانه‌ای، گذرگاه رفح را تعطیل می‌کند.

وی در ادامه گفت که اداره گذرگاه‌ها به صورت روزانه با طرف مصری تماس دارد و مشکلات مسافران را با مسئولان مصری بررسی می‌کند به گونه‌ای که بحران گذرگاه رفح خواب را از چشمان اعضای دولت فلسطین ربوده است زیرا مسئله جان شهروندان فلسطینی در میان است همچنانکه 6 هزار شهروند نیز در وزارت کشور برای عبور از گذرگاه رفح ثبت نام کرده‌اند.

انتهای پیام/.                                   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها