امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۴:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47119
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در گفت‌وگو با تلویزیون روسیه با تایید موافقت دمشق با طرح ابتکاری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در گفت‌وگو با تلویزیون روسیه با تایید موافقت دمشق با طرح ابتکاری روسیه درباره تسلیحات شیمیایی کشورش اظهار داشت که دلیل موافقت با نظارت بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه، تهدیدهای آمریکا نبوده بلکه به دلیل آنکه روسیه این پیشنهاد را ارائه کرده بود، دمشق آن را پذیرفت.

وی افزود: دمشق اسنادی را به سازمان ملل ارسال خواهد کرد تا توافقنامه مربوط به تسلیحات شیمیایی امضا شود.

رئیس جمهور سوریه در ادامه از واشنگتن خواست تهدیدهای خود علیه سوریه و حمایت از مخالفان مسلح در این کشور را متوقف کند. وی گفت: آمریکا باید سیاست تهدید و مسلح کردن تروریست‌ها در سوریه را متوقف کند.

وی همچنین تاکید کرد که سلاح‌های شیمیایی از خارج از سوریه به دست معارضان رسید.

اسد گفت که سوریه اطلاعات درباره تسلیحات شیمیایی خود را یک ماه پس از امضای معاهده منع تسلیحات شیمیایی به سازمان ملل ارائه خواهد کرد.

وی در ادامه تحقق طرح روسیه را منوط به توقف تهدیدات آمریکا علیه کشورش دانست و تاکید کرد: در صورتی که آمریکا به تهدیدات خود علیه سوریه ادامه دهد، دمشق طرح نظارت بر تسلیحات شیمیایی خود را اجرایی نخواهد کرد.
بشار اسد تاکید کرد: این یک عملیات دو طرفه است هنگامی که ببینیم آمریکا در عمل خواهان ثبات منطقه است و دست از تهدید و تلاش برای حمله و همچنین تحویل سلاح به تروریست ها برداشته است آن زمان است که می توانیم این طرح را در عمل تا آخر پیش ببریم و این طرح برای سوریه قابل قبول می شود.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها