امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۰۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47121
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا گفته نسبت به نتیجه مذاکرات جان کری و سرگئی لاوروف درباره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا گفته نسبت به نتیجه مذاکرات جان کری و سرگئی لاوروف درباره تحولات سوریه امیدوار است.
جان کری، وزیر خارجه آمریکا و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه از امروز پنج شنبه (۲۱ شهریور) مذاکراتی دو روزه را در شهر ژنو سوئیس درباره پیشنهاد روسیه آغاز کرده‌اند.
لاوروف در خلال دیدار روز پنج شنبه خود از قزافستان پیش از سفر به ژنو، گفت وی آماده است تا «پایبندی سوریه به کنوانسیون منع استفاده از تسلیحات شیمیایی را تضمین کند.»
ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه در تاریخ نهم سپتامبر گفت دمشق از پیشنهاد روسیه استقبال می‌کند.
به دنبال اظهارات وزیر امور خارجه سوریه، باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا که دولتش کمپینی گسترده برای حمله نظامی به سوریه به راه انداخته است، گفت در صورتی که نحوه برخورد سوریه در قبال پیشنهاد روسیه «واقعی» باشد، می توان برنامه حمله به سوریه را تغییر داد.
رئیس جمهوری آمریکا همچنین از کنگره خواسته است تا رای گیری درباره حمله نظامی به سوریه را به تعویق بیاندازد.
لفاظی‌های جنگ‌طلبانه امریکا علیه سوریه پس از آن شدت یافت که شورشیان فعال در خاک سوریه و مخالفان سوری مورد حمایت کشورهای خارجی مدعی شدند که بیش از یک هزار نفر در حمله شیمیایی دولت علیه مواضع شورشیان در حومه دمشق در ۲۱ آگوست کشته شدند.
این درحالی است که دولت سوریه این ادعاها را قویا رد کرده و می‌گوید شورشیان با هدف فراهم کردن زمینه مداخله نظامی کشورهای خارجی در این کشور عربی، این حمله را اجرا کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار