امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47129
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی روسی گفت سوریه تسلیم اطلاعات مربوط ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی روسی گفت سوریه تسلیم اطلاعات مربوط به سلاح‌های شیمیایی خود به گروه‌های بین‌المللی را یک ماه پس از امضای معاهده منع تسلیحات شیمیایی آغاز خواهد کرد.

دمشق با طرحی از روسیه برای نظارت بین‌المللی بر سلاح‌های شیمیایی این کشور موافقت کرده است.

بشار اسد در مصاحبه با شبکه تلویزیونی راشا 24 گفت: «سوریه به خاطر مسکو، سلاح‌های شیمیایی‌اش را به نهادهای بین‌المللی واگذار می‌کند.»

وی افزود: «تهدیدهای آمریکا، تأثیری بر این تصمیم نداشته‌اند.»

رئیس جمهور سوریه همچنین گفت: «من باور دارم که این توافقنامه یک ماه بعد از امضای معاهده مذکور اجرایی خواهد شد و سوریه تحویل اطلاعات درباره زرادخانه سلاح‌های شیمیایی‌اش به سازمان‌های بین‌المللی را آغاز خواهد کرد. اینها روندهای استاندارد هستند و ما به آنها پایبند خواهیم بود.»

بشار اسد ادامه داد: «این به معنای آن نیست که سوریه تنها مدارک را امضا خواهد کرد و به تعهداتش عمل خواهد کرد و همه چیز به پایان خواهد رسید. این مسئله، فرایندی دو جانبه است که هدف آن در وهله اول این است که آمریکا سیاست تهدید علیه سوریه را متوقف کند.»

رئیس جمهور سوریه همچنین گفت که این موضوع تا اندازه زیادی هم به این بستگی دارد که طرح روسیه تا چه اندازه مورد قبول واقع شود.

بشار اسد گفت: «تروریست‌ها تلاش می‌کنند آمریکا را به حمله علیه سوریه تحریک کنند» و افزود که معارضان سوری از خارج، سلاح‌های شیمیایی دریافت می‌کنند.

رئیس جمهور سوریه همچنین بار دیگر تأکید کرد که آمریکا نتوانسته شواهد لازم درباره اینکه دولت سوریه حمله شیمیایی 21 آگوست را انجام داده، فراهم آورد.

بشار اسد همچنین گفت که هیچ کشوری در خاورمیانه، از جمله اسرائیل نباید سلاح کشتار جمعی در اختیار داشته باشد. وی اضافه کرد چنین است که منطقه و جهان از جنگ‌های مخرب و گران قیمت محافظت خواهد شد.
انتهای پیام/ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها