امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47134
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۳
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «علی اکبر صالحی»، رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان پنجشنبه شب در برنامه ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «علی اکبر صالحی»، رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان پنجشنبه شب در برنامه «دیروز، امروز، فردا» که از شبکه سه سیما پخش شد، حضور یافت.
وی در این برنامه به سوالات مجری برنامه در خصوص برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان پاسخ داد.
صالحی در ابتدای سخنان خود گفت: من حدود 37 سال سابقه دارم و در کل دولت‌ها به نحوی مشغول بوده‌ام. در دانشگاه شریف به عنوان معلم و رئیس، در سازمان انرژی اتمی، در آرژانتین و در وزارت خارجه مشغول به فعالیت بوده و همیشه به دنبال اعتدال، انصاف حد وسط بوده‌ام.
وی افزود: دکتر روحانی پس از انتخابات به من سه پیشنهاد داد. پیشنهاد اولیه را رد کردم، چون گفتم که نمی‌توانم آن را انجام دهم. پیشنهاد دوم هم یکی از وزارتخانه‌ها بود که آن را هم بنا به دلایلی رد کردم. پیشنهاد سوم هم سازمان انرژی اتمی بود که آن را مناسب دیدم.
صالحی ادامه داد: ما در برنامه هسته‌ای خود 4 هدف را دنبال می‌کنیم. اولین هدف تولید برق، یعنی انرژی پاک از توان و قدرت هسته‌ای است. زمانی که شما نیروگاهی را راه‌اندازی می‌کنید، باید از امدادرسانی سوخت آن نیروگاه مطمئن باشیم. مرحله بعدی ما سوخت هسته‌ای است که طی فرآیندی تهیه می‌شود. هدف دوم ما که از اولویت‌های عمده سوم است، ایجاد سیکل سوخت است.
وی گفت: هدف سوم ما استفاده از این فناوری در زمینه‌ها و بخش های دیگر است، مانند تولید رادیو داروها، یا زمینه‌های کشاورزی. الان قریب به 800 هزار نفر تا یک میلیون نفر از رادیو داروها یا تصویربرداری‌ها استفاده می‌کنند. هدف چهارم ما ارتقای کیفیت صنعت هست. در صنعت هسته‌ای با بالاترین حدها و محدودیت‌ها وجود دارد. بنابراین فرهنگ استاندارد جدیدی در صنعت تزریق می شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها