امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47143
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 93
حبیب الطرفی نماینده پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، گفت برخی نمایندگان با طرح موضوعات ...

حبیب الطرفی نماینده پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، گفت برخی نمایندگان با طرح موضوعات تحریک‌آمیز و ویرانگر در تلاش هستند، دستور کار بیگانگان را در کشور به اجرا در آورند.

این درحالی است که «حیدرالملا»، نماینده فراکسیون العراقیه اخیرا اعلام کرد که العراقیه برای معاونت ریاست جمهوری به گزینه‌ای جز «طارق الهاشمی» فکر نمی‌کند و اتهامات قضائی علیه او، سیاسی است.

الطرفی در واکنش به اظهارات الملا تصریح کرد: صحت اتهامات وارده به الهاشمی، موضوعی قضائی است و به عبارت دیگر نهاد قضائی در این خصوص نظر خود را اعلام کرده و باید آن را محترم دانست و هر کس نظری جز این دارد، باید از طریق روال معمول و قانونی آن را مطرح کند.

وی افزود: رویکردهای برخی نمایندگان مانند حیدر الملا و «احمد العلوانی» و نیز «لفیف» تحت تاثیر دیکته‌های خارجی است و در واقع آنان به بازوی اجرایی بیگانگان در عراق تبدیل شده‌اند، از همین‌رو اظهارات آنان همواره تحریک‌آمیز و در راستای نابودی روند سیاسی کشور است.

الطرفی با تاکید بر لزوم دوری کردن از سهمیه‌بندی سیاسی گفت: باید دولت اکثریت را بپذیریم و شجاعت و فرهنگ مخالفت را در خود تقویت کرده و بتوانیم، حق هر کس را احیا کنیم.

وی اظهار داشت: روند سیاسی کنونی در عراق به مذاق برخی خوش نمی‌آید، از همین‌رو در تلاش هستند، اینگونه اعلام کنند که دولت شیعه، شکست خورده است و البته این موضع مبتنی بر دستور کاری است که واقعیت آن بر هیچ کس پوشیده نیست.

این نماینده عراقی با اشاره به حضور برخی نمایندگان در بین تظاهرات‌کنندگان در برخی شهرهای عراق تصریح کرد: آنان آشکارا چنگ و دندان نشان می‌دهند و سخنان و مواضعی را که به دور از عقل و تدبیر بوده و به راحتی بر زبان آورده و آشکارا از کنار زدن اکثریت در دولت عراق که همان شیعیان هستند، سخن می‌گویند بنابراین این افراد باید از دولت خارج شوند تا حکومت همچنان در اختیار اکثریت باشد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها