امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 21
۲۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47145
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 167
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «محمد جواد ظریف»، شامگاه پنجشنبه پس از دیدارهای روز گذشته در بیشکک، پایتخت قرقیزستان در صفحه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «محمد جواد ظریف»، شامگاه پنجشنبه پس از دیدارهای روز گذشته در بیشکک، پایتخت قرقیزستان در صفحه فیسبوک خود نوشت: روز خوب و پرکاری در بیشکک پایتخت قرقیزستان داشتیم. بلافاصله پس از ورود با وزیر امور خارجه چین ملاقات خوبی داشتم که همکاری های دوجانبه و بین المللی از جمله موضوع هسته‌ای و جلسه آتی 1+5 را بحث و در بسیاری موارد تفاهم کردیم. بعد هم در ملاقات بسیار خوب، پرمحتوا و طولانی دو رئیس جمهور شرکت کردم که امیدوارم آثار مثبت این دو ملاقات را در آینده شاهد باشیم.
ظریف افزود: دیگر ملاقاتهای رئیس جمهور ایران که همراه ایشان در آن حضور داشتم شامل دیدار با روسای جمهور قزاقستان، قرقیزستان و افغانستان بود که بحث و تبادل نظرهای خوبی در آنها صورت گرفت.
وی ادامه داد: در پایان روز کاری، همراه رئیس جمهور با حدود 150 نفر از ایرانیان مقیم قرقیزستان شام خوردیم. هیجان انگیزترین قسمت برنامه، اجرای سرودی بسیار زیبا و پراحساس توسط دانش آموزان مدرسه ایرانی بیشکک درباره ایران و افتخارات این سرزمین گرانقدر همچون حافظ و سعدی و ابن سینا بود که واقعاً دکتر روحانی، من و سایر حاضرین را به شدت تحت تأثیر قرار داد. هنگامی که سرود را می خواندند اشک در چشمانم جمع شده بود و چون سر میز اصلی و رو به جمعیت در کنار رئیس جمهور نشسته بودم به هر شکل که بود خودم را کنترل کردم، اما دیدم که بسیاری در داخل جمعیت، از ایرانیان مقیم و همراهان رییس جمهور، اشک های خود را پاک می کردند.
ظریف افزود: فردا جلسه رسمی سازمان همکاری شانگهای تشکیل می شود و رییس جمهور در آن سخنرانی خواهند کرد. در میان ملاقات های فردا، دیدار دکتر روحانی با پوتین از اهمیت بسیاری برخوردار است که آخرین قسمت سفر نیز خواهد بود.
وی در خصوص دیدار با همتای روس خود نوشت: قرار بود من هم با همکار قدیمی ام سرگی لاورف وزیر خارجه روسیه (که همزمان با من نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد بود) دیدار داشته باشم. اما آقای لاورف ناگزیر شده که برای پیگیری طرح روسیه جهت برچیدن سلاح های شیمیایی و جلوگیری از جنگ در سوریه، بجای شرکت در اجلاس بیشکک، برای ملاقات با همتای آمریکایی خود به ژنو برود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها