امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47153
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۳
تعداد بازدید: 113
«قاسم الاعرجی» رئیس فراکسیون «بدر» در پارلمان عراق در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، با انتقاد شدید از ...

«قاسم الاعرجی» رئیس فراکسیون «بدر» در پارلمان عراق در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، با انتقاد شدید از «ایاد علاوی» رئیس فراکسیون العراقیه به دلیل مخالفت با طرح ابتکاری برای صلح اجتماعی، از نیروهای امنیتی خواست با مشت آهنین با مجرمان سیاسی برخورد کنند.

وی افزود: مخالفت علاوی با ابتکار ائتلاف هم‌پیمانی ملی بیانگر این است که وی مجری دستور کار منطقه ای مبتنی بر مانع تراشی در روند سیاسی عراق است و همچنین نشان می‌دهد که علاوی با تلاش برای دسته‌بندی طایفه‌ای و ایجاد بحران‌های سیاسی درصدد است، در مقابل مردم قرار بگیرد.

الاعرجی تصریح کرد: موضع علاوی کاملا با مواضع سران برخی کشورهای عربی در قبال عراق و ملت آن مطابقت دارد.

وی در توضیح این مطلب گفت: علاوی به خوبی می‌داند، آن دسته از سران عرب که فاقد مشروعیت و محبوبیت مردمی هستند، به آمریکا پناه برده و به بازوی اجرایی سیاست‌های آن در منطقه و تحقق خواسته‌های آن در راستای تامین امنیت اسرائیل تبدیل شده‌اند.

این عضو پارلمان عراق در ادامه اظهار داشت: طرح ابتکاری صلح اجتماعی به دلیل بررسی فراگیر اوضاع کنونی و تاکید بر حل مشکلات کشور، بسیار حائز اهمیت است، زیرا کشور به دلیل اینکه در معرض حملات سختی قرار دارد نیازمند وحدت و همسویی تلاش گروه‌های مختلف است.

در این میان یکی از روزنامه‌های عراقی با انتشار مقاله‌ای از یکی از نویسندگان این کشور، به انتقاد از فراکسیون العراقیه پرداخته و نوشت: هر کس مخالفت العراقیه با منشور شرف و ابتکار حل بحران‌ها و برقراری صلح داخلی را می‌شنود، شگفت‌زده می شود.

در این مقاله آمده است: آیا منطقی است که العراقیه در شرایطی که عراقی‌ها با حملات متعددی روبه رو هستند که به شیوه‌های مختلف از جمله با استفاده از خودروهای بمبگذاری شده و ترور مردم با سلاح مجهز به صدا خفه کن صورت می‌گیرد، العراقیه چنین موضعی را اتخاذ کند؟

بر اساس این مقاله، العراقیه به گونه‌ای رفتار می‌کند که گویی عراقی‌ها بیگانه هستند و به جای همراهی با دولت برای توقف خشونت و خونریزی و حمایت از نیروهای مسلح در مقابله با تروریست، با متهم کردن فرماندهان نیروهای امنیتی گویی به حمایت از تروریست برخاسته است.

در بخش دیگری از این مقاله آمده است: مواضع العراقیه به دور از تدبیر و تلاش برای حفظ منافع ملی کشور است و برای حقوق شهروندی و استقلال نهاد قضائی نیز احترام قائل نیست، زیرا از نیروهای خود برای سرکوب مردم و بی حرمتی به آنان استفاده می‌کند، از همین رو نمی‌توان آن را یکی از طرف‌های منشور شرافت عراق دانست که برخی از مسئولان و سران کشور درصدد امضای آن هستند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها