امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4716
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۰
تعداد بازدید: 170
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شوشتر، حجت‌الاسلام احمد شرف‌خوانی در نشست خبری پس از برگزاری کنگره ملی مهدویت شهرستان شوشتر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شوشتر، حجت‌الاسلام احمد شرف‌خوانی در نشست خبری پس از برگزاری کنگره ملی مهدویت شهرستان شوشتر اظهار کرد: در 32 سال آغازین انقلاب اسلامی، بیش از 4 هزار موقوفه در سراسر کشور و در سه سال گذشته نیز 4 هزار موقوفه به ثبت رسیده است.

وی افزود: در 32 سال ابتدایی انقلاب اسلامی هرساله 198 تا 200 موقوفه به ثبت می‌رسید، اما در سال 89 بیش از یک‌هزار و 52 موقوفه، در سال 90 بیش از یک‌هزار و 520 موقوفه و در سال 91 بیش از 2 هزار موقوفه به ثبت رسیده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه میزان این موقوفات نیز قابل توجه است، گفت: این موقوفات از نظر تعداد و میزان بسیار قابل توجه هستند و به این دلیل رکوردی در این عرصه به ثبت رسیده است.

شرف‌خوانی با بیان اینکه مطمئناً در سال 92 میزان موقوفات رشد فزاینده‌ای خواهد داشت، تأکید کرد: در 17 روز نخستین سال 1392 بیش از 106 موقوفه در سراسر کشور به ثبت رسیده است.

*به کار بستن نیات جدید در موقوفه‌ها

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بیان داشت: در شرایط کنونی نیات جدید در بخش وقف بسیار مدنظر بوده است، به نحوی که مسائل درمانی و بهداشتی نیز در نیات موقوفات وارد شده است.

وی با اشاره به نکات جالبی در این باره یادآور شد: در سال‌های گذشته حتی در موضوع محیط زیست نیز موقوفه داشته‌ایم و به این دلیل در بخش نیات موقوفات نیز کارنامه قابل توجهی داریم.

شرف‌خوانی با اشاره به میزان موقوفات در سراسر کشور گفت: موقوفات خوبی در سراسر کشور به ثبت رسیده است، به نحوی که در نوروز سال‌جاری موقوفه‌ای با ارزش ریالی 40 میلیارد ریال به ثبت رسیده است.

*وقف غریب است

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در پایان اذعان داشت: در شرایط کنونی وقف از مهجوریت خارج شده است، اما هنوز غریب واقع شده و باید برای خروج این سنت حسنه از غربت برنامه‌ریزی شود.
انتهای پیام/72006/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار