امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47166
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، شیخ «خالد الملا»، رئیس مجمع علمای عراق، اعضای سازمان تروریستی القاعده را ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، شیخ «خالد الملا»، رئیس مجمع علمای عراق، اعضای سازمان تروریستی القاعده را خارج‌شدگان از دین خداوند و جنایت کار دانست و اعلام کرد: اعضای این سازمان که خود را اهل تسنن می‌دانند می‌کوشند از مذهب به عنوان سرپوشی برای اقدامات خود استفاده کنند.

شیخ «محمد العیثاوی»، «انس الدلیمی» و «عثمان الجمیلی» از جمله مشایخ الانبار هستند که در این خصوص با شیخ خالد الملا هم‌عقیده هستند.

به گفته شیخ الملا، القاعده مفسد بوده و گروه زیادی از فرزندان مسلمان را به کفر کشاندند، زیرا خط مشی آنان باطل و مبتنی بر شر و تفرقه است.

وی تاکید کرد: اهالی الانبار، «موصل» و استان‌های سنی‌نشین عراق از اقدامات اعضای القاعده از جمله غارت اموال و تجاوز به جان و مال آنان، به تنگ آمده‌اند.

شیخ الملا سپس این سوال را مطرح کرد که علمای بزرگ اهل تسنن تا چه زمانی در برابر جنایت های القاعده سکوت خواهند کرد و چرا آشکارا انگشت اتهام خود را به سمت آنان نشانه نمی‌روند؟

وی خطاب به علمای اهل تسنن عراق گفت: ما منتظر همیاری و همبستگی شما هستیم و از کسانی که بعنوان افرادی مومن در عراق شناخته شده‌اند، انتظار بیشتری می‌رود.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها