امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47184
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، توزیع کتاب‌های درسی دانش‌آموزان سوم راهنمایی و متوسطه از 16 شهریورماه در 5 هزار و 400 کتاب‌فروشی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، توزیع کتاب‌های درسی دانش‌آموزان سوم راهنمایی و متوسطه از 16 شهریورماه در 5 هزار و 400 کتاب‌فروشی کشور آغاز و کتاب‌های دوره ابتدایی، فنی و حرفه‌ای و کاردانش و دوره پیش‌دانشگاهی از طریق واحدهای آموزشی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

به گفته سید احمد حسینی، مدیرکل چاپ، توزیع و مواد رسانه‌های آموزشی آموزش و پرورش، چاپ کتاب‌های درسی بر اساس اطلاعات و آماری که مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش از تعداد دانش‌آموزان اعلام کرده است، انجام می‌شود.

در روزهای گذشته برخی از کتاب‌های درسی در استان‌های کشور با کمبود مواجه شده است و اولیای دانش‌آموزان با مشکلاتی همراه شده‌اند.

بر اساس اطلاعات دریافتی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در استان گیلان و برخی استان‌های کشور کتاب‌های فیزیک اول و دوم متوسطه با کمبود مواجه شده است.

همچنین در برخی پایه‌های تحصیلی که پیش از این گفته می‌شد به همراه کتاب‌های درسی لوح فشرده هم به دانش‌آموزان ارائه خواهد شد، لوح فشرده با کمبود و یا عدم ارائه مواجه شده است.

به گزارش فارس، امسال 945 عنوان کتاب درسی با شمارگان 131 میلیون جلد کتاب برای بیش از 12 میلیون و 300 هزار دانش‌آموز به چاپ رسیده است.

*توضیحات حسینی از کمبود کتاب‌های درسی در کشور

سید احمد حسینی، مدیرکل چاپ، توزیع و مواد رسانه‌های آموزشی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، در پاسخ به کمبود توزیع برخی کتاب‌های درسی در کشور، اظهارداشت: مشکل اصلی مربوط به آمار بود که مقدار کتاب‌ها کم و زیاد شده است؛ کتاب‌ها چاپ و بر اساس آمار به استان‌های کشور ارسال شده است.

وی افزود: مشکل تولید کتاب نداریم و بر اساس آماری که از مرکز آمار و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش دریافت شده است و به میزان 12 میلیون و 300 هزار دانش‌آموز کتاب چاپ شده است.

حسینی تأکید کرد: تولید و توزیع کتاب‌های درسی به نسبت جمعیت دانش‌آموزی انجام و به همان میزان به استان‌های کشور ارسال شده است؛ برای اول مهرماه انشاالله هیچ مشکلی از بابت کتاب‌های درسی نخواهیم داشت و دانش‌آموزان یا از طریق کتابفروشی‌ها و یا از طریق مدرسه کتاب‌های مربوط به خود را دریافت می‌کنند.

*مهاجرت، مسکن‌مهر و اتباع خارجی علت کمبود کتاب‌های درسی

مدیرکل چاپ، توزیع و مواد رسانه‌های آموزشی آموزش و پرورش با اشاره به برخی مشکلات پیش آماده در جهت کمبود کتاب‌های درسی در برخی از مناطق کشور، گفت: برخی دانش‌آموزان ممکن است دیر ثبت‌نام کرده باشند و یا خانواده‌ها مهاجرتی داشته‌اند که آن منطقه با کمبود کتاب مواجه شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تمامی کتاب‌های درسی به استان‌های کشور ارسال شده است؟ گفت: بله، دقیقاً کتاب‌های درسی بر مبنای اطلاعات مرکز آمار به استان‌ها ارسال شده است.

حسینی اضافه کرد: بعضی از استان‌ها مانند فارس، خراسان‌رضوی، قم و کرج مهاجرپذیر هستند و از طرفی موضوع اتباع خارجی و مسکن‌مهر نیز به عنوان یک واقعیت هستند که برخی خانواده‌ها در این خانه‌ها هنوز مستقر نشده‌اند و یا بعداً مستقر می‌شوند.

به گفته مسئول توزیع کتاب‌های درسی وزارت آموزش و پرورش، بیش از 99 درصد مشکل توزیع کتاب‌های درسی حل شده است؛ تلاش شبانه‌روزی درباره توزیع کتاب‌های درسی در کشور انجام می‌شود.

وی همچنین با اشاره به تخلف برخی کتابفروشی‌ها در موضوع توزیع کتاب‌های درسی، گفت: گزارش‌های تخلفی از توزیع کتاب‌های درسی به همراه لوازم‌التحریر دریافت شده بود که این موضوع پیگیری و رسیدگی شد.

به گزارش فارس، توزیع کتاب‌های درسی در پایتخت با برنامه‌ریزی خوبی انجام و کتابفروشی‌ها با کمبود کتاب مواجه نشده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها