امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47185
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 33
محمد مهدی امام در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: ورم‌های پا علت‌های مختلفی دارد و معمولاً به دو دسته دردناک و بدون درد تقسیم‌ ...

محمد مهدی امام در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: ورم‌های پا علت‌های مختلفی دارد و معمولاً به دو دسته دردناک و بدون درد تقسیم‌ می‌شوند.

فوق تخصص روماتولوژی گفت: در اکثر موارد ورم پای بدون درد و ثانویه، مربوط به تجمع مایع در اندام تحتانی است که علت این تجمع، بیماری‌های قلبی، کلیوی و کبدی است.

وی افزود: البته بیماری‌های کبدی کمتر به تورم پا می‌انجامند و بیشتر تورم شکمی را باعث می‌شوند اما در موارد پیشرفته علاوه بر تورم شکمی، تورم پا را نیز باعث می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: گاهی اوقات تورم پا ثانویه به اختلالات عروقی به خصوص واریس و لخته‌های خون اندام تحتانی مربوط می‌شود.

وی افزود: فرم دردناک تورم اندام تحتانی ثانویه به تورم مفاصل ایجاد می‌شود که معمولاً نیاز به اقدامات پزشکی از جنس مفصلی دارد و نیاز به مشاوره و معاینه پزشکی از نظر قلبی و کلیوی ندارند.

امام ادامه داد: گاهی اوقات مشکلات عروقی نیز منجر به تورم اندام تحتانی می‌شوند که با درد اندام تحتانی همراه است که باید زمینه‌های  قلبی، کلیوی، عروقی، کبدی و بیماری‌های مفصلی در فرد سنجیده شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها