امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47195
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»،"یوری اوشاکوف" مشاور رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد که رهبران کشورهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»،"یوری اوشاکوف" مشاور رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد که رهبران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای امروز، جمعه در نشست خود در بیشکک (پایتخت قرقیزستان) به بررسی اوضاع پیرامون سوریه، مسائل مربوط  به برنامه هسته‌ای ایران و همچنین گسترش احتمالی شانگهای خواهند پرداخت.

اوشاکوف در جمع خبرنگاران گفت: یکی از موضوعاتی که قطعا در مرکز توجه نشست سران قرار دارد، حل و فصل مناقشه کنونی در سوریه و همچنین اوضاع پیرامون برنامه هسته‌ای ایران است که مواضع مشترک کشورهای عضو این  سازمان در این خصوص در بیانیه پایانی نشست مورد تاکید قرار خواهد گرفت. 

به گفته وی، علاوه بر این اوضاع در افغانستان نیز با توجه به خروج آتی نیروهای ائتلاف بین المللی از این کشور و در رابطه با همین مسئله تقویت مشارکت کشورهای عضو شانگهای برای مبارزه موثر با تروریسم، قاچاق مواد مخدر و گسترش جنایات سازمان یافته نیز مورد بررسی روسای‌جمهوری کشورهای عضو سازمان شانگهای مورد بررسی وتبادل نظر قرار خواهد گرفت.

مشاور رئیس‌جمهوری روسیه در رابطه با گسترش احتمالی سازمان شانگهای که کشورهای مغولستان، هند، ایران، پاکستان و افغانستان در آن عضویت ناظر داشته و مایل به عضویت تمام و کمال هستند، گفت: این مسئله نیز با توجه به شرکت فعال رهبران کشورهای عضو ناظر در این نشست قطعا مطرح خواهد شد. 

وی همچنین یادآور شد که مسائل مالی در چارچوب سازمان شانگهای نیز دیگر موضوع مذاکرات است که بررسی امکان تاسیس بانک توسعه شانگهای به ابتکارعمل چین در دستور نشست قرار دارد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها