امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4720
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۱
تعداد بازدید: 100
حجت‎الله عامری شامگاه پنج‌شنبه در حاشیه چهارمین همایش ملی مدیریت بحران در صنعت ساختمان و شریان‎های حیاتی در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار ...

حجت‎الله عامری شامگاه پنج‌شنبه در حاشیه چهارمین همایش ملی مدیریت بحران در صنعت ساختمان و شریان‎های حیاتی در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: زمانی که حادثه‎ای در کشور رخ می‎دهد تمام ظرفیت‎های آموزش و مقابله را تجمیع می‎کنیم، اما به محض فاصله گرفتن از بحران دوباره آنها را به ورطه فراموشی می‎سپاریم.

وی با تاکید بر اینکه اتفاقات و بحران‎ها همیشه در کمین هستند، یادآور شد: زلزله بم نشان داد که برنامه‎ها برای این حادثه ناکافی بوده است لذا با توجه به اینکه عمده بحران‎های طبیعی در ایران روی می‎دهد باید موضوع آموزش به صورت مستمر و مداوم در اولویت قرار بگیرد.

مطالعه و پژوهش نقاط ضعف گذشته را تبدیل به قوت می‎کند

عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی گلستان با بیان اینکه روش‎های مقابله با مدیریت بحران در استان‎ها متفاوت است، خاطرنشان کرد: به لحاظ امکانات، مشکل چندانی در کشور وجود ندارد اما در برنامه‎ریزی ضعف‎هایی است که باید برطرف شوند.

عامری با تاکید بر اینکه سازمان مدیریت کشور باید آموزش‎های موثرتری در زمینه بحران انجام دهد، تصریح کرد: لازم است دوره‎های آموزش اجباری برای تمام مدیران کشور در برنامه قرار بگیرد تا در هنگام بروز حادثه به طور شایسته‎تری با این حوادث مقابله شود.

وی به‎روز کردن آموزش‎های نوین را در مقابله با بحران مهم خواند و ابراز داشت: مطالعات و پژوهش‎های موردی که از سوی اساتید و صاحبنظران در این همایش مورد بحث قرار گرفت می‎تواند نقاط ضعف گذشته را تبدیل به قوت کند.

گام‎های ارزشمندی از سوی نظام مهندسی ساختمان گلستان برداشته شد

عضو شورای مرکزی سامان نظام مهندسی کشور در خصوص سطح‎بندی مدیریت بحران گستان خاطرنشان کرد: به توجه به بضاعت‎هایی که گلستان با آن مواجه است، اما گام‎های ارزشمندی را از سوی نظام مهندسی ساختمان گلستان شاهد بودیم.

عامری با بیان اینکه برگزاری همایش ملی مدیریت بحران در صنعت ساختمان و شریان‎های حیاتی در گلستان جزو مصوبات شورای فنی استان بوده است، متذکر شد: این سلسله مراتب همایش‎ها ابتدا در اصفهان، تهران، خراسان‌رضوی و اکنون در گلستان برگزار شد که امیدواریم ماحصل آن به نتایج مطلوب و سازنده‎ای بینجامد.

انتهای پیام/83001/ن30/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها