امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47208
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس،‌ روزهای پایانی تابستان هر سال مصادف می‌شود با بیشترین حجم تردد در جاده های کشور. آنها که وقت نکردند در روزهای ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس،‌ روزهای پایانی تابستان هر سال مصادف می‌شود با بیشترین حجم تردد در جاده های کشور.

آنها که وقت نکردند در روزهای ابتدایی و یا میانی تابستان به مسافرت بروند، تمام تلاش خود را می‌کنند تا از این چند روز باقیمانده فرصتشان استفاده کنند.

بعضی ها هم که برای بار دوم و سوم تصمیم میگیرند به مسافرت بروند و از این ایام منتهی به مهر ماه و فصل بازگشایی مدارس و دانشگاهها نهایت استفاده را کنند.

شاید به همین علت است که 10 روز پایانی شهریور هر سال در کنار ایام نوروز پرتددترین ایام سال در جاده‌های کشور لقب می‌گیرد و به گفته سرهنگ خسروی معاون اجتماعی راهور جاده های کشور از خودرو اشباع می‌شود.

سفر رفتن همیشه موجب نشاط و افزایش روحیه خانواده می‌شود. کارمندانی که یک سال کار و تلاش می‌کنند فرصتی می یابند تا تجدید قوا کنند.

در کشور ما به علت استاندارد نبودن جاده‌ها و خودروها در گذشته آمار تصادفات و تلفات جاده ای بالا بوده است. اکنون اما با همت مسئولان وضعیت کمی بهتر شده و روند تلفات جاده‌ای کاهشی چشمگیر داشته است.

با این وجود لازم است که هموطنان در هنگام سفر نکاتی را رعایت کنند تا سفری بی‌خطر را تجربه کنند. نکاتی مانند بهترین زمان برای رانندگی و توصه های ایمنی لازم برای انجام سفری مطمئن.

به این منظور سرهنگ خسروی معاون اجتماعی راهنمایی و رانندگی کشور با ارائه توصیه هایی از هموطنان در خواست کرد که برای انجام سفر حتما برنامه ریزی داشته و وقت کافی را صرف کنند.

وی جاده های پرتردد کشور را محورهای استانهای شمالی، البرز، قم، اصفهان، شمال غربی و جاده تهران – مشهد عنوان کرد و تاکید کرد: هموطنانی که قصد عزیمت از طریق این جاده ها را دارند، کمی صبر و حوصله داشته باشند و به فکر زودتر رسیدن نباشند.

سرهنگ خسروی تفاوت سفرهای تابستانی با نوروز را مدت زمان تعطیلات نوروز دانست و گفت: چون تعطیلات نوروز بسیار طولانی تر است مردم با فراغ بال و خیال آسوده تری سفر می‌کنند اما در شهریور ماه هم تعطیلات کم است و مردم میخواهند نهایت استفاده را از تعطیلات خود ببرند و هم بحث گرما وجود دارد که مردم برای فرار از گرما می خواهند هرچه سریعتر جاده را طی کنند.

وی عجله و شتاب برای انجام سفر به علت در پیش بودن ایام مدرسه و دانشگاه و همینطور ایام کار را از عللی دانست که موجب پرخطر شدن سفر می‌شود و از مردم درخواست کرد عجله را کنار بگذارند، برنامه ریزی مشخص داشته باشند و از طی مسافت‌های طولانی در مدت کم بپرهیزند.

معاون اجتماعی راهور با بیان اینکه در مسافرت‌ها عمدتا مسئولیت سفر بر عهده سرپرست خانوار است گفت: مسئولیت سنگین سرپرستی در کنار تهیه مایحتاج مسافرت و مراقب از خانواده به علاوه مسائل دیگر موجب خسته شدن پدر یا سرپرست خانواده می‌شود.

وی ادامه داد: این سرپرست خانواده است که وظیفه رانندگی را برعهده دارد و با وجود خستگی فراوان پشت فرمان می نشیند در حالیکه بقیه اعضای خانواده در حال استراحت هستند.

خسروی تاکید کرد: در این حالت حتما باید به سرپرست خانوار اجازه استراحت بیشتری داده شود و بعد از فعالیتهایی مانند شنا و یا خوردن غذا حتما کمی استراحت داشته باشند تا دچار خواب آلودگی هنگام رانندگی نشوند.

به گفته معاون اجتماعی راهور بهترین ساعات برای مسافرت ساعت روز است و مردم باید حتی المقدور از رانندگی در شب خودداری کنند.

خسروی به راننده‌ها توصیه کرد از خوردن غذاهای چرب و لبنیات قبل از رانندگی پرهیز کنند و اگر هم مصرف کردند، حتما زمانی را صرف استراحت کنند زیرا این غذاها خواب آور هستند و موجب کسلی راننده می‌شوند.

وی در پایان تاکید کرد: رانندگانی که برای اولین بار در جاده‌ای قصد رانندگی دارند حتماً به علام راهنمایی و رانندگی توجه کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها