امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47209
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 34 تصادف زنجیره‌ای ( با برخورد بیش از 3 اتومبیل ) طی بیست روز گذشته رخ داده که منجر به اعزام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 34 تصادف زنجیره‌ای ( با برخورد بیش از 3 اتومبیل ) طی بیست روز گذشته رخ داده که منجر به اعزام 81 آمبولانس و بیش از 160 تکنسین اورژانس پیش بیمارستانی به محل حوادث شده است.

نیروهای امدادی اورژانس 115 پس از ارائه خدمات پزشکی به مصدومان، 209 نفر را جهت دریافت مراقبت‌های تخصصی بیشتر به مراکز درمانی منتقل کرد.

متوسط زمان رسیدن آمبولانس برای این نوع حوادث ترافیکی 8.8 دقیقه بوده است و از مهمترین علل تصادفات زنجیره‌ای می‌توان به سرعت بالا، عدم رعایت فاصله ایمنی با خودروی جلویی، عدم تمرکز در حین رانندگی اشاره کرد.

فاصله ایمن خودرو با خودروی جلویی باید حداقل دو ثانیه و در شرایط بارانی چهار ثانیه باشد که می توان با در نظر گرفتن یک جسم ثابت در کنار جاده مانند سایه یک درخت فاصله خود را را به ثانیه محاسبه کرد. برای اندازه‌گیری دو ثانیه می‌توان از شمارش یک‌هزار و یک، یک‌هزار و دو استفاده کرد.

بعبارت دیگر خودرویی که با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند باید حداقل 55.5 متر با ماشین جلویی فاصله داشته باشد. در شرایط پارک یا ترافیک سنگین هم راننده اتومبیل پشتی باید به اندازه ای با ماشین جلویی فاصله داشته باشد که به راحتی بتواند کف چرخهای عقب آن را ببیند. این فاصله در عمل حدود 2.5-1.5 متر است.

همچنین از هموطنان در خواست می شود،‌مسیر خودروی امدادی (آمبولانس) را باز نگاه داشته و از رانندگی در خطوط ویژه نیروهای امدادی خودداری کنند در صورت نیاز به خدمات فوریتهای پزشکی با شماره 115 تماس بگیرند و در صورت تماس با شماره 115، برای کمک به مصدوم یا بیمار شرح حال اولیه را به کارشناس مربوطه ارائه نمایند و از ازدحام در محل حادثه بپرهیزند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها