امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47217
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، اسلام کریم‌اف، رئیس جمهور ازبکستان که برای شرکت در اجلاس شانگهای عصر روز گذشته وارد بیشکک شده بود، با ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، اسلام کریم‌اف، رئیس جمهور ازبکستان که برای شرکت در اجلاس شانگهای عصر روز گذشته وارد بیشکک شده بود، با الماس بیک اتمبایف رئیس جمهور قرقیزستان ملاقات کرد.

در این دیدار اتمبایف ضمن ابراز خرسندی از حضور کریم‌اف در اجلاس شانگهای اظهار داشت، نقش مثبت کریم اف در پایان بخشیدن به درگیری‌های خونین سال 2010 جنوب قرقیزستان قابل تقدیر است.

کریم‌اف نیز در این دیدار با بیان اینکه جریان تنش جهانگیر شده است تصریح کرد، امیدوارم اجلاس امروز سران شانگهای بتواند موفقیت‌هایی در امر ثبات آفرینی در منطقه و جهان ایفا کند که البته کار بسیار سختی پیش روی دارد.

وی با توجه به اوضاع سوریه اظهار داشت که من هر رسانه‌ای که می‌خوانم و یا تماشا می‌کنم فقط اوضاع سوریه را در راس اخبار قرار داده‌اند این یعنی اینکه جهان در حال تغییر و تحول است.

در این دیدار همچنین اوضاع افغانستان و اثرات مترتب آن همزمان با خروج نیروهای ائتلاف از این کشور مورد بررسی روسای جمهور قرقیزستان و ازبکستان قرار گرفت.


انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها