امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47218
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، مشاور رئیس جمهور روسیه در مصاحبه با ریانووستی اعلام کرد که محور گفتگوی نشست شانگهای در رابطه با اوضاع ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، مشاور رئیس جمهور روسیه در مصاحبه با ریانووستی اعلام کرد که محور گفتگوی نشست شانگهای در رابطه با اوضاع سوریه و ایران و گسترش همکاریهای شانگهای می‌باشد.

«یوری اوشاک‌اف» اظهار داشت، علاوه بر موضوع ایران و سوریه، مسئله خروج نیروهای ائتلاف بین‌المللی از افغانستان و احتمال گسترش و نفوذ تروریسم و قاچاق مواد مخدر مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

وی در رابطه با گسترش اعضای سازمان تصریح کرد، بحث برسر عضویت دائم ایران، افغانستان، هند، پاکستان به این سازمان همواره مورد توجه بوده است و اینبار نیز در این خصوص صحبت‌ها و تصمیماتی اتخاذ خواهد شد.

وی در راستای گسترش همکاریهای اقتصادی، تجاری، علمی، فرهنگی بین اعضای سازمان تصریح کرد که در پایان توافق‌نامه همکاری بین اعضای سازمان در این موارد به امضا خواهد رسید به ویژه اینکه در این نشست نمایندگان سازمان ملل، همسود، اوراسیا و اتحادیه اروپا میز حضور دارند.

سیزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو شانگهای ساعاتی پیش به میزبانی بیشکک آغاز شد.
 
برای حضور در این نشست سران کشورهای روسیه، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان و چین به عنوان اعضای اصلی و مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران، مغولستان، هند، پاکستان و افغانستان به عنوان اعضای ناظر، شرکت دارند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها