امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47229
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 44
محمدباقر صابری زفرقندی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: در کمیته درمان و حمایت های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر، سه موضوع به تازگی ...

محمدباقر صابری زفرقندی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: در کمیته درمان و حمایت های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر، سه موضوع به تازگی مطرح شده است.

وی افزود: اولین موضوع در مورد پروتکل های درمانی است تا در نحوه اجرا و برنامه ها بروز شوند. این پروتکل‌های درمانی مورد تائید کمیته درمان ستاد قرار گرفت و به زودی توسط وزیر بهداشت ابلاغ می‌شود.

مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر در پاسخ به اینکه اینکه این پروتکلها گفته می‌شود مربوط به به 15 سال پیش است و همچنان استفاده می‌شوند، تصریح کرد: پروتکلها قدیم و جدید ندارند بلکه بروز می‌شوند نه اینکه پروتکلهای قبلی اشتباه بوده است بلکه این پروتکل‌ها تکمیل خواهند شد.

تدوین سند جامع درمان معتادان

وی ادامه داد: تدوین سند جامع درمان دومین موضوعی است که در ستاد به تصویب و اجماع رسید. مدیریت تدوین این سند بر عهده ستاد مبارزه با مواد مخدر بوده است که هم اکنون به مراحل نهایی خود رسیده است.

صابری زفرقندی گفت: قرار شد اعضای کمیته درمان بحثهای کارشناسی بیشتری را از منابع و مراکز دیگری بر روی این سند جامع درمان بکار گیرند و در نهایت به جلسه اصلی ستاد مبارزه با موادمخدر برای تصویب نهایی خواهد رفت.

ادغام خدمات درمانی اعتیاد در پزشک خانواده

مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر،سومین موضوع مورد بحث در جلسه اخیر ستاد را بحث پزشک خانواده و ارائه خدمات درمانی اعتیاد عنوان کرد و در پاسخ به اینکه این خدمات چگونه در برنامه پزشک خانواده ارائه خواهند شد در حالی که تکلیف این برنامه هنوز روشن نیست، گفت: ارائه خدمات درمانی اعتیاد به صورت ادغام یافته موضوعی است که همه کارشناسان بر آن اتفاق نظر دارند.

وی تصریح کرد: این بسته با عنوان خدمات ادغام یافته اعتیاد مطرح است و اینکه ارائه خدمات ادغام یافته اعتیاد در بستر پزشک خانواده انجام شود مورد توافق اغلب کارشناسان و کمیته درمان ستاد است اما نحوه اجرای آن باید کاملا کارشناسی باشد و قرار شده مراکز درمانی اعتیاد به عنوان مراکز سطح دو ارائه خدمات بهداشتی و درمانی تعریف شوند.
انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار